Baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostaną otwarte 13 czerwca (sobota). O nowych atrakcjach w tym roku zapomnijcie.

Baseny przy ul. Pułaskiego będą czynne przez cały tydzień od godz. 9:00 do 19:00. Dorośli za wstęp będą musieli zapłacić 8 zł, młodzież szkolna – 6 zł, dzieci od 4 do 7 lat – 3 zł, dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Bilety tanieją za ostatnie dwie godziny korzystania z basenów – od 17:00 do 19:00. Dla dorosłych – 6 zł, młodzieży szkolnej – 3 zł, za dzieci od 4 lat do 7 lat nie trzeba nic płacić. Będzie można także korzystać ze zjeżdżalni. Bilety w cenie 1 zł (normalny) i 50 groszy (ulgowy) za jeden zjazd.

Dla spragnionych wypoczynku nad wodą do dyspozycji będą dwa 50-metrowe baseny (wyczynowy i rekreacji) i brodzik dla dzieci do lat 7.

Mieszkańcy Rzeszowa mogą już wypoczywać na żwirowni, która została otwarta 1 czerwca. Jest czynna od 10:00 do 18:00. Wstęp na miejskie kąpielisko wynosi 2 zł (bilet normalny) i 1 zł (bilet ulgowy). Dzieci do lat 7 wchodzą na żwirownię za darmo.

Plany, plany, plany

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jeśli myślicie, że na basenach ROSiR będą nowe atrakcje, to o nich zapomnijcie. Plan przebudowy basenów, o czym się mówi od wielu lat, jest cały czas tylko na papierze, nie licząc prac, które z atrakcjami nie mają nic wspólnego, np. remont szatni.

Miasto planowano zadaszyć baseny, ale po ubiegłorocznych protestach mieszkańców ratusz zdecydował, że zabuduje tylko jeden basen – wyczynowy. Będzie można z niego korzystać przez cały rok. Kiedy? Precyzyjnej daty nikt nie jest w stanie podać, bo tych było już tyle, że żadna jest nieaktualna.

Przebudowa basenów ROSiR jest w ciągle w fazie planów. W ratuszu trwa przygotowanie dokumentacji inwestycji, która powstaje w oparciu o plan zlecony przez miasto. Według tej koncepcji w basenie wyczynowym, oprócz budowy zadaszenia, zostanie wymieniona niecka, pod trybunami na 400 widzów będą szatnie i zaplecze techniczne.

Atrakcje mają być na basenie rekreacyjnym, w którym zaplanowano mini park wodny, a w nim grzybki wodne, hydromasaże i rwącą rzekę. Zmodernizowany będzie też brodzik.

Przebudowa basenów ma kosztować ok. 50 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama