Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– Będę stawiał na sport i rekreację w Rzeszowie – napisał w Wielki Poniedziałek (5 kwietnia) Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa, w otwartym apelu do miejskich środowisk sportowych.  

„Sport to pasja moja i moich dzieci. Przez sport kształtuje się charakter, dba o zdrowie, buduje wspólnotę” – czytamy w apelu Marcina Warchoła.

W apelu do środowisk sportowych w Rzeszowie zapewnił on, że jako prezydent miasta będzie stawiał na sport i rekreację. „Nasze miasto potrzebuje miejsc do aktywnego wypoczynku dla całych rodzin” – dodaje Warchoł.

W apelu zapowiedział realizację wodnego parku rozrywki na bulwarach, aquaparku w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, stworzenie plaż miejskich i „wielki program budowy ścieżek rowerowych”. 

Marcin Warchoł w apelu poprosił „wszystkich ludzi sportu w Rzeszowie” o poparcie tego programu w wyborach prezydenckich. Warchoł na co dzień trenuje bieganie, jest miłośnikiem piłki nożnej, jego ulubiony klub piłkarski jest FC Barcelona.

– Każdy, kto kocha FC Barcelonę, nie może być złym człowiekiem – mawia Marcin Warchoł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają się odbyć 9 maja. Marcin Warchoł, który obecnie jest posłem i wiceministrem sprawiedliwości, startuje z komitetu „Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc – Dla Rzeszowa”. 

Warchoł w sondażach uznawany jest za faworyta przyspieszonych wyborów prezydenckich. Tadeusz Ferenc, który 10 lutego, po ponad 18 latach rządów, zrezygnował z tego stanowiska, poparł Marcina Warchoła. 

Warchoł 17 lutego zrezygnował z członkostwa w Solidarnej Polsce. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama