Paczkomaty InPost, największej sieci samoobsługowych urządzeń do nadawania i odbierania przesyłek na świecie, zagościły na lotnisku w Jasionce. Pasażerowie mogą korzystać z nich o każdej porze dnia i nocy.

– Ekspansja paczkomatów InPost nabiera skrzydeł. Lotniska to kolejny kierunek w rozwoju naszej sieci w Polsce. Udostępniamy podróżującym możliwość szybkiej i taniej opcji nadania lub odbioru paczki zaraz po wyjściu z samolotu lub przed wylotem. To jednak nie wszystko. Przygotowujemy się bowiem do kolejnych rewolucyjnych usług, w tym dostaw transgranicznych – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

– Sprostanie potrzebom naszych pasażerów to dla nas priorytet. Intensywny rozwój, rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba odprawionych podróżnych oraz zwiększająca się lista lotów wymagają nowoczesnych rozwiązań, stąd decyzja o ulokowaniu na terenie rzeszowskiego portu innowacyjnych paczkomatów InPost – dodaje Łukasz Sikora, rzecznik prasowy Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Port w Jasionce w 2013 roku obsłużył ponad 589 tysięcy pasażerów – to o ponad 4 procent więcej niż w 2012 r. Z kolei w styczniu 2014 roku odprawiono ponad 37 tysięcy podróżnych. To absolutny rekord w historii lotniska. Port szczyci się nowoczesnym terminalem pasażerskim, nowymi drogami kołowania oraz hangarami dla samolotów. Ukończona została także wieża kontroli lotów.

Z lotniska w Jasionce można dotrzeć bezpośrednio do Dublina, East Midlands, Frankfurtu, Londynu (lotniska w Stansted i Luton), Manchesteru, Oslo – Rygge, Paryża, Rzymu, Bristolu oraz Warszawy. Ponadto, lotnisko obsługuje kierunki czarterowe, m.in. do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Tunezji i Turcji, na Kos oraz Djerbę.

Paczkomaty InPost to największa na świecie sieć do samodzielnego nadawania i odbierania paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek. Na całym świecie jest ponad 3500 paczkomatów. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama