Pakistańczycy ukryli się w ciężarówce z ręcznikami. Zatrzymani przez Straż Graniczną

Patrol Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce zatrzymał dwóch Pakistańczyków. Nielegalnie przekroczyli granicę, ukrywając się w ciężarówce.

 

Zdjęcia: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej 

Pakistańczyków zatrzymano w nocy 10 listopada w Wyżnem (pow. strzyżowski). Z jednej z ciężarówek na parkingu stacji benzynowej wyszły dwie osoby. Świadkami byli kierowcy ciężarówek, którzy od razu wezwali służby oraz zablokowali ucieczkę podejrzanym osobom.

Na miejsce przyjechali policjanci, funkcjonariusze służby celno-skarbowej oraz straży granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce.

– Dwaj mężczyźni wydostali się z naczepy ciężarówki transportującej ręczniki z Turcji. Ustalono, że obywatele Pakistanu w ukryciu przekroczyli granicę ze Słowacji – poinformował ppor. Piotr Zakielarz, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak dodał, Pakistańczycy byli dobrze przygotowani do wyprawy, mieli ciepłe ubrania i jedzenie. Do naczepy dostali się w Serbii, bez wiedzy kierowcy i z pomocą afgańskiego przemytnika. Za pomoc w nielegalnej wyprawie zapłacili mu po 1000 euro.

Pakistańczycy (33 i 35 lat) chcieli dotrzeć do Francji, i tam pracować. Obaj dobrowolnie poddali się karze: 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Obaj trafili na 3 miesiące do Strzeżonego Ośrodku dla Cudzoziemców.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama