Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali Palestyńczyka, który z podrobionym hiszpańskim paszportem chciał lecieć z Jasionki do Irlandii. W Rzeszowie zatrzymano też Hiszpana, który pomagał Palestyńczykowi w zdobyciu fałszywki. 

31-letni Palestyńczyk zgłosił się do odprawy na wylot z Polski do Dublina. Pogranicznikom pokazał paszport oraz kartę pobytu wydawane uchodźcom przez władze Grecji. Cudzoziemiec okazał też hiszpański paszport.  

– Dokument był całkowicie podrobiony – twierdzi ppor. Piotr Zakielarz, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Hiszpański paszport był na inne dane osobowe. Mundurowi szybko namierzyli 27-letniego obywatela Hiszpanii, rzeczywistego właściciela danych. Mężczyznę zatrzymano w jednym z hoteli w Rzeszowie. Chwilę wcześniej Hiszpan przywiózł Palestyńczyka na lotnisko.

– Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Palestyńczyk przyznał się do próby wykorzystania podrobionego paszportu, a obywatel Hiszpanii do pomocy w uzyskaniu fałszywki m.in. poprzez udostępnienie swoich danych osobowych – dodaje rzecznik Zakielarz. 

Obaj mężczyźni poddali się karze: 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już ponad 200 fałszywych dokumentów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama