Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Spółka LPP, właściciel marek odzieżowych Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay, będzie miała swój magazyn w Jasionce niedaleko Rzeszowa. 

Magazyn Fulfillment Center wybuduje Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Obiekt powstanie w Panattoni Park Rzeszów North w sąsiedztwie lotniska w Jasionce. Park o powierzchni 69 tysięcy metrów kwadratowych ma być gotowy w trzecim kwartale br. Wejdzie do niego znana polska firmowa odzieżowa LPP. 

LPP w listopadzie ub. roku podpisała umowę z Panattoni na wynajem magazynu pod Rzeszowem. Zostaną tam zainstalowane nowoczesne systemy informatyczne i automatyczna linia przenośników w strefie pakowania. Magazyn ma spółce odzieżowej usprawnić sprzedaż do Niemiec, Czech, na Słowację, Ukrainę i Węgry, ale też w Polsce. 

Magazyn LPP w Jasionce sprawi, że producent odzieży będzie mógł realizować nawet 100 tysięcy zamówień dziennie, a w obiekcie będzie składowanych ponad 7 mln sztuk asortymentu. – To także odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na produkty naszych marek – mówi Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

LPP od niedawna ma Fulfillment Center w Rumunii i magazyn w Pruszczu Gdańskim, ale spółce wciąż brakuje kolejnych, dlatego nowy magazyn stworzy pod Rzeszowem. – To ważny krok dla rozwoju województwa, w którym, póki co, znajduje się bardzo mało nowoczesnej powierzchni przemysłowej – twierdzi Martyna Sochaczewska z Panattoni. 

Panattoni Park Rzeszów North będzie docelowo składał się z dwóch budynków klasy A (83 500 m kw.). Powstaną przy nich także stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz wiaty rowerowe wyposażone w gniazda elektryczne i zestawy naprawcze.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama