W najbliższą środę (25 grudnia) o godz. 19:45 kino Helios przy Powstańców Warszawy zaprasza na na film „Papusza” w ramach Kina Konesera.

„Papusza” to oparta na faktach dramatyczna historia pierwszej romskiej – cygańskiej – poetki, kobiety świadomej swojego autorskiego głosu. Pierwszej, która zapisała swoje wiersze oraz pierwszej tłumaczonej na polski i wydanej w oficjalnym obiegu.

Film wyreżyserowało małżeństwo: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze. W głównych rolach wystąpili: Jowita Budnik, Antoni Pawlicki, Zbigniew Waleryś.

GŁOSY PRASY

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Paweł T. Felis, Co jest Grane?: Przeszywający film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego o bohaterce, która mogłaby być duchową siostrą Nikifora. Podobnie jak on ma w sobie krystaliczną czystość, bo nie wie nawet, że tworzy sztukę.

Michał Hermes, Stopklatka: „Papusza” to wzorcowy film biograficzny i, mimo pewnych uproszczeń, zrealizowano go z ogromną dbałością o detale.

Anna Serdiukow, Interia: To filmowa impresja złożona z surowych czarno-białych obrazów, dopracowanych plastycznie kadrów, chwytających za serce dźwięków (muzyka: Jan Kanty Pawluśkiewicz), wiarygodnie (bez dysproporcji) zagrana przez aktorów i naturszczyków.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Ydta0PDscYc

 

 

 

Reklama