Zdjęcie: Internauta "Pisul Maximus" / Czytelnik Rzeszów News

– Mieszkańcy prosili, aby Park Papieski stał się w końcu parkiem. Teraz możemy sobie na to pozwolić – mówią rzeszowscy urzędnicy. Do końca listopada w parku pojawiają się nowe nasadzenia.

Wiosną br. w Parku Papieskim, który znajduje się u zbiegu al. Armii Krajowej i Sikorskiego w Rzeszowie, pojawiły się już m.in. dęby, klony, krzewy iglaste i liściaste, byliny oraz kwiaty cebulowe.

Zarząd Zieleni Miejskiej jest na etapie wyboru firmy, która zajmie się jesiennymi nasadzeniami, o czym poinformował nas internauta „Pisul Maximus”, Czytelnik Rzeszów News.

Do przetargu stanęły dwie: AKG Architektura Krajobrazu  Brzezie z Zabierzowa (215 tys. zł) oraz Centrum Ogrodnicze „Zielony Klomb” z Rzeszowa (198 tys. zł).

– Obecne zmieniły się przepisy odnośnie przetargów. Nim zostaną one rozstrzygnięte prosimy firmy o dostarczenie dokumentacji. Dopiero po jej sprawdzeniu możemy podjąć decyzję – wyjaśnia Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor ZZM w Rzeszowie.

Urzędnicy mają wybrać firmę  w przeciągu najbliższego tygodnia. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem nowe nasadzenia pojawią się w parku do końca listopada uzupełnią te, które pojawiły się w wiosną.

Zatem w Parku Papieskim pojawi się 48 nowych drzewek, m.in. klony, brzozy, buki, dęby czy wierzby; 1334 krzewów – np. róże, azalie, tawułki, hortensje, drenie. Nie zabraknie też nowych bylin i ozdobnych traw.

– Otrzymywaliśmy wielokrotnie telefony od mieszkańców, by w parku pojawiło się więcej drzew i krzewów, a tym samym przypominał on właśnie bardziej park. Po rozstrzygnięciach innych przetargów zostały nam pieniądze i teraz możemy sobie na takie nasadzenia pozwolić – wyjaśnia dyrektor Wąsowicz-Duch.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama