Wzbudzający kontrowersje wśród mieszkańców Rzeszowa park Papieski rośnie w oczach. Powstają w nim amfiteatr, fontanny oraz nowe nasadzenia kwiatów.

[Not a valid template]

 

Park Papieski znajduje się między katedrą, al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego. Pierwsze prace budowlane zaczęły się w 2005 r.

– Wtedy na terenie parku postawiony został obelisk upamiętniający Jana Pawła II – przypomina Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Wokół „Alei przesłania papieskiego” posadzono drzewa i umieszczono tablice z myślami Jana Pawła II. Zmotoryzowani mogą korzystać z pobliskiego obok parkingu, natomiast dzieci z największego w mieście placu zabaw. W parku zamontowano także ławki i oświetlenie.

Sukcesywnie powstawały nowe alejki, nasadzenia. W tej chwili budowany jest amfiteatr o 10 m wysokości, gdzie będą odbywały się imprezy kulturalne.

– Kilka dni temu przekazaliśmy plac budowy pod drugi element – fontannę o długości 70 m. Powstaną też nowe nasadzenia: krzewy i pnącza w żółto-biało-bordowej tonacji – dodaje Chłodnicki.

Jak strumień górski

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wygląd amfiteatru będzie bardzo nowoczesny. – Wykonany zostanie z betonu architektonicznego. W części zewnętrznej będzie przykryty blachą w kolorze miedzianym – wyjaśnia Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Fontanny będą natomiast zasilane z miejskich wodociągów. Mają przypominać strumień górski, podświetlony w kolorze białym, nad którym znajdzie się pięć niezależnych niecek, a w każdej z nich inne efekty wodne.

– Wyłożone zostaną serycytem – wytrzymałym, naturalnym minerałem. Kolejna część fontanny to dysze wodne, uformowane na kształt kwiatów – dodaje Wąsowicz-Duch.

Park Papieski położony jest na 17-hektarowej działce. Ponad połowę zajmuje łąka, na której znajduje się jedno z największych w Polsce skupisk zimowita jesiennego. Na inwestycje w parku 5,5 mln zł zostanie przeznaczone z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wielkość całej inwestycji szacowana jest na ponad 30 mln zł.

Nowe atrakcje w parku Papieskim mają być gotowe w lipcu, a w sierpniu uroczyście otwarte.

AG

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama