Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News

– Przed pomnikiem Jana Pawła II w Parku Papieskim w Rzeszowie stoi wiecznie błotna kałuża, rozjeżdżono też alejki – alarmuje jedna z naszych czytelniczek. Miasto zapewnia, że wszystko zostanie naprawione.

Park Papieski przy al. Armii Krajowej jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców. Został on utworzony w miejscu, gdzie w 1991 r. podczas pielgrzymki do Polski modlił się Jan Paweł II. To kilkanaście hektarów trawników, alejek spacerowych i placów zabaw. Znalazła się tam też muszla koncertowa, parkingi oraz sztuczny strumień.

Skróty po trawniku 

Jak zauważyli mieszkańcy – latem park wygląda ładnie, ale zimą jego wygląd pozostawia wiele do życzenia. Przed pomnikiem Jana Pawła II stoi wiecznie błotna kałuża.

– Ktoś, projektując ten ostatnio kładziony chodniczek, uciął go przed pomnikiem i zrobiono tam szeroki może na 1,5 m trawnik. Był on chroniony donicami, ale miejskim służbom od zieleni i śmieci było pewnie niewygodnie, bo zlikwidowane zostały wszelkie donice i słupki na terenie parku – zasygnalizowała pani Mirosława, Czytelniczka Rzeszów News

Dodaje, że chodnik i trawnik zmieniono w „błotną dziurę” przez służby, które miały dbać o porządek i estetykę w mieście. – Zresztą nie wiem czemu ciągle robią sobie skróty po trawnikach. To nie są takie odległości, żeby nie można było podjechać po bruku. A nawet przejść kilka metrów – uważa nasza Czytelniczka.

Miasto: naprawimy i posprzątamy

Jak informuje Urząd Miasta Rzeszowa donice i słupki, które były ustawione obok chodników, zostały usunięte ze względów praktycznych. – By mogły tamtędy przejechać pługi śnieżne odśnieżające teren – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Urzędnicy zapewniają, że donice i słupki wrócą na swoje miejsce na przełomie lutego i marca. – Wszystko zależy od pogody. Postawimy je z powrotem, jak nie będzie opadów śniegu i konieczności odśnieżania – dowiadujemy się w ratuszu.

Miasto zapewnia też, że zniszczona zieleń i alejki zostaną naprawione. – Mamy podpisaną umowę, która zobowiązuje firmę odśnieżającą do uprzątnięcia i naprawy zniszczonego podczas odśnieżania terenu. Wszystko wróci do pierwotnego stanu – zapewnia Gernand.

Przypomina też, że nie cały teren znajdujący się przy Parku Papieskim należy do miasta. – Staramy się o wykup tych działek, by zagospodarować ten teren dla mieszkańców – dodaje.

(saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama