Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Nie mają szczęścia organizatorzy PARK(ing) Day w Rzeszowie. Niedzielne wydarzenie odwołano, odwołano też spacer po Rzeszowie z prezydentem miasta.

Oba wydarzenia miały być częścią rozpoczętego w piątek (16 września) Europejskiego Tygodnia Mobilności. W niedzielę (18 września) od godz. 12:00 do 16:00 w Estradzie Rzeszowskiej miał się odbyć PARK(ing) Day – planowano m.in. pokaz filmu z selekcji festiwalu OnArt, strefę relaksu z leżakami, kawę z RIK Cafe, warsztaty malowania ekotoreb.

Dla odwiedzających przygotowano także próbki naturalnych kosmetyków Sylveco oraz możliwość zaadoptowania roślinki z Punktu Adopcji Roślin. Deszczowa pogoda spowodowała, że PARK(ing) Day odwołano. Ale nic straconego. „Roślinki w Punkcie Adopcji Roślin, pyszna kawa w Rik Cafe czekają na Was cały tydzień” – poinformowała Estrada.

To już drugi rok z rzędu, gdy PARK(ing) Day organizatorzy musieli odwołać z powodu niekorzystnej pogody. Z tego samego powodu w niedzielę nie odbyła się także akcja „Sadzimy Rzeszów”. Podczas spaceru z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem miały być wskazane nowe miejsca na osiedlu Nowe Miasto, gdzie będą sadzone nowe drzewa. 

Jak poinformował Konrad Fijołek, aktualny pozostaje zaplanowany na poniedziałek (19 września) spacer z niepełnosprawnymi, którego celem jest wskazanie miejsc utrudniających życie niepełnosprawnym. Spacer ma się rozpocząć o godz. 17:00, start z Rynku, a potem przejście ulicami: Mickiewicza, Targowa, Sobieskiego, Grunwaldzka. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama