Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Zaskoczenia nie było. Radni Rzeszowa zgodzili się na wyższe opłaty za parking na targowisku przy ul. Dworaka. Bez dyskusji.

Jerzy Tabin, dyrektor Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie, we wtorek nie musiał przekonywać radnych do zgody na podwyżki opłat. Wystarczyło powiedzieć, że powodem są rosnące koszty utrzymania parkingu, czyli galopujące ceny za energię, ale też za sprzątanie i wywóz nieczystości. Poza tym, stawki za korzystanie z płatnych niestrzeżonych miejsc postojowych nie były aktualizowane od 2013 roku.

 – Największe dochody mamy za parkowanie samochodów osobowych – mówił dyrektor Tabin. I tu podwyżki będą najmniejsze. Teraz godzina postoju kosztuje 2,50 zł, w nowym cenniku 3,50 zł. – Pozostałe opłaty pobierane są incydentalnie – dodał dyrektor MATiP-u. Za auto osobowe z przyczepą lub samochód ciężarowy do 3,5 tony trzeba będzie zapłacić 7 zł (z 5 zł). Za jeszcze cięższe auta i autobusy – 10,50 zł (teraz 7,5 zł). 

Za przyjęciem uchwały, czyli podwyżką opłat za parkowanie przy targowisku, zagłosowało 17 radnych. Sześcioro z klubu PiS wstrzymało się od głosu.  

Uchwała wchodzi w życie z pierwszym dniem miesiąca następującego po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. To oznacza, że nowe opłaty będą obowiązywać najwcześniej od marca. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama