Reklama

Nowy parking przy Moście Zamkowym w Rzeszowie jest już gotowy. Otwarcia można się spodziewać w najbliższym czasie.

[Not a valid template]

 

Inwestorem parkingu jest firma deweloperska Apklan, która 27-arową działkę pod inwestycję otrzymała w dzierżawę na 15 lat od miasta. Po tym czasie budowany od listopada ub. r. dwukondygnacyjny parking, który połączy ulicę Kilara z parkingiem przy hali Podpromie, ma przejść na własność samorządu.

Parking ma pomieścić 375 aut. Według dotychczasowych deklaracji inwestora, 245 miejsc ma być udostępnionych za darmo wszystkim mieszkańcom, reszta będzie do dyspozycji przyszłych mieszkańców budowanego apartamentowca na Olszynkach.

– Będzie mierzył 160 metrów i liczył 36 pięter. Trzy dolne kondygnacje będą przeznaczone na biura i sklepy, pozostałe zajmą lokale mieszkalne dla około 240 rodzin – mówił kilka miesięcy temu Krzysztof Karwański, prezes Apklan Deweloper.

Na Olszynkach mają powstać dwa wieżowce, będą gotowe w przeciągu około 3 lat. Cała inwestycja wraz z parkingiem szacowana jest na ok. 150 mln zł. Po kilkumiesięcznej budowie parkingu, włączono na nim oświetlenie.

W piątek próbowaliśmy uzyskać informacje w Apklanie, kiedy parking zostanie otwarty, ale nikt nie chciał o tym z nami rozmawiać. Także w ratuszu nie znają daty otwarcia parkingu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: