Reklama

Na 9 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata pozbawienia wolności sąd skazał 41-letniego mieszkańca Przemyśla. Mężczyzna próbował uniemożliwić policjantom skontrolowanie kierowcy volkswagena.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy Racławickiej w Przemyślu. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. W trakcie wykonywanych czynności, pasażer auta zaczął szarpać za mundur policjantów, zwyzywał ich wulgaryzmami. Policjantów próbował zmusić, by odstąpili od kontroli.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia policjantów. Rozprawa przeciwko 41-letniemu mieszkańcowi odbyła się w trybie przyspieszonym. Mężczyzna został skazany na 9 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata pozbawienia wolności.

Natomiast kierujący volkswagenem odpowiedział za wykroczenie. Jak się okazało, prowadził auto nie mając prawa jazdy. Ponadto volkswagen nie przeszedł obowiązkowych badań technicznych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: