Reklama

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oferuje nie tylko naukę na najwyższym poziomie, ale także wyjątkowy tok studiów. Cały system kształcenia i wsparcia jest ukierunkowany na studenta i jego potrzeby.

Kształcenie na potrzeby rynku pracy 

Ciągle zmieniająca się rzeczywistość, oczekiwania pracodawców oraz zainteresowania samych studentów mocno wpływają na sposób kształcenia oraz ofertę szkolnictwa wyższego.

WSIiZ monitorując na bieżąco zapotrzebowanie polskiego i międzynarodowego rynku pracy wprowadza nowe, perspektywiczne kierunki studiów i specjalności są to m.in.: komunikacja cyfrowa, cyberbezpieczeństwo, projektowanie gier komputerowych, zarządzanie zrównoważonym rozwojem, technologie IoT, dietetyka w sporcie i fitness oraz wiele innych. Pełna oferta: wsiz.edu.pl/rekrutacja/dla-kandydata/oferta-edukacyjna

Rozwój potencjału 

Uczelnia dba o wszechstronny rozwój studentów, o to, by jej absolwenci wchodzili na rynek pracy jako świadomi obywatele. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie stawia na indywidualny rozwój pasji studentów tak, aby mogli ją przekształcić w przyszły zawód.

Zdjęcie: materiały WSIiZ

Wyjątkowe programy studenckie, jak School of Leaders, wspierają najzdolniejszych studentów w rozwoju naukowym oraz kształtują postawy i umiejętności liderskich. Efekty wspierania studentów we WSIiZ są namacalne: studenci otrzymują nagrody naukowe m.in. stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zakładają prężnie rozwijające się firmy oraz zdobywają prestiżowe wyróżnienia.

Więcej niż nauka

Zbudowanie osobistego modelu biznesowego, to podstawa, procentująca w przyszłości. Dzięki autorskiemu, unikatowemu systemowi – Platformie Rozwoju Kompetencji, studenci otrzymują wsparcie w zarządzaniu ścieżką rozwoju. Zaawansowane testy pozwalają na określenie kompetencji, istotnych z perspektywy przyszłego stanowiska pracy, każdy zainteresowany otrzyma także możliwość trenowania umiejętności miękkich, takich jak wystąpienia publiczne, asertywność czy zarządzanie zespołem.

Wsparcie na każdym etapie

Kariera to nie tylko akademicka wiedza. W WSIiZ studenci mogą liczyć na wsparcie w Akademickim Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii. Wyspecjalizowani doradcy pomagają zidentyfikować własny potencjał oraz możliwości rozwoju.

Dostępna jest pomoc psychologiczna w przypadku trudności czy problemów osobistych. A dla zainteresowanych, Centrum oferuje możliwość doskonalenia kompetencji zawodowych oraz rozwijania zainteresowań związanych z psychologią. Podczas planowania staży i szukania pracy studenci i absolwenci korzystają z profesjonalnego Biura Karier. 

Bezpłatne studia już od I semestru

Czy bezpłatne studia na prywatnej uczelni są możliwe? WSIiZ od początku swojej działalności rozszerza i doskonali system stypendialny dla studentów, umożliwiając im uzyskanie środków na pokrycie czesnego oraz kosztów utrzymania. Dzięki temu systemowi uzdolnieni studenci mogą studiować za darmo już od I semestru i otrzymywać stypendia przekraczające wielokrotnie wysokość czesnego. W ostatnim roku akademickim liczba osób otrzymująca stypendia większe lub równe wysokości 100% czesnego przekroczyła 900.

Uczenia międzynarodowa

Poznanie różnych kultur kształtuje naszą osobowość, tolerancję oraz wiedzę o świecie. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania kształci się ok. 1500 studentów pochodzących z 50 krajów. Międzynarodowość uczelni sprawia, że studenci mogą nawiązać przyjaźnie i kontakty, które zaprocentują w życiu nie tylko osobistym, ale również zawodowym. Ponadto w ramach studiów można skorzystać z sieci zagranicznych uczelni partnerskich. Oferta międzynarodowa WSIiZ wykracza jednak znacznie poza program Erasmus+. Część studiów można odbyć np. w Chinach.

 
Jakość potwierdzona rankingami

Liczne zestawienia i rankingi dowodzą, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania to uczelnia dla tych, którzy chcą się kształcić na najwyższym poziomie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ostatnio kierunek Informatyka została uhonorowany przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej Certyfikatem Doskonałości Kształcenia w kategorii „Zawsze dla studenta”. WSIiZ otrzymała to wyróżnienie jako pierwsza i jedyna niepubliczna uczelnia w Polsce.

Znacząca pozycja WSIiZ na mapie edukacyjnej Polski została potwierdzona m. in. w międzynarodowym rankingu U-Multirank, ponadto w światowym rankingu UI GreenMetric WSIiZ znalazła się na trzecim miejscu wśród polskich uczelni. Ranking uwzględnia rozwiązania ekologiczne oraz z zakresu zrównoważonego rozwoju, a zestawienie obejmuje 956 uczelni z całego świata.

System wyrównywania szans

System ten oferuje m.in. dodatkowe i bezpłatne zajęcia dla tych studentów, którzy potrzebują pomocy w opanowaniu materiału z trudniejszych przedmiotów. Są one dostępne dla zainteresowanych jeszcze przed pierwszym terminem zaliczenia z przedmiotu. W ten sposób uczelnia ułatwia studentom naukę i zdanie egzaminu. W ramach systemu wyrównywania szans studenci mają także dostęp do innowacyjnej platformy edukacyjnej BlackBoard, która umożliwia udział w forach dyskusyjnych, bieżący kontakt z wykładowcami oraz dodatkowe materiały.

Nowoczesna infrastruktura

Uczelnia dysponuje nowoczesnymi laboratoriami, a zajęcia prowadzone są przez wykładowców — praktyków z branży. Dodatkowo podczas toku studiów uczelnia WSIiZ umożliwia zdobywanie cenionych międzynarodowych certyfikatów branżowych językowych (m.in. telc, LCCI), informatycznych (m.in. MCP, ECDL), biznesowych (m.in. Certyfikat Giełdy Papierów Wartościowych) i branżowych (m.in. DIMAQ).

Zdjęcie: materiały WSIiZ

Analityczne myślenie to jeden z kluczowych elementów wpływających na karierę. Dlatego w WSIiZ zostały przygotowane nowatorskie metody nauczania przedmiotów ścisłych, w postaci kompleksowej pomocy w nauczaniu matematyki i przedmiotów z podstaw informatyki. Uczelnia wydała swoim studentom do tej pory aż 100 000 międzynarodowych certyfikatów.

DZIEŃ OTWARTY 2022

Przyszli studenci już niebawem będą mogli odwiedzić i poznać uczelnię.

Dzień Otwarty WSIiZ odbędzie się 7 czerwca na kampusie WSIiZ w Kielnarowej.

Uczelnia w tym dniu organizuje kreatywne warsztaty tematyczne (np. „Jak zostać influencerem?”, „Zrób własny kosmetyk” czy „Lekcję języka chińskiego”), dzięki którym będzie można poznać i poczuć specyfikę prawdziwych studenckich zajęć praktycznych.

W czasie wydarzenia każdy chętny będzie mógł ponadto porozmawiać o rekrutacji, wykładanych przedmiotach oraz o perspektywach i możliwościach po ukończeniu studiów. Uczestnicy również będą mogli zwiedzić Uczelnię oraz odpocząć w strefie Chill&Grill, która oferuje bezpłatne przekąski i sportowe wyzwania.

Wystarczy wypełnić formularz: dzienotwarty.wsiz.edu.pl

 

Reklama