Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Patrycja Markowska
Reklama

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych artystek polskiej sceny muzycznej – Patrycja Markowska zagra w najbliższy piątek (23 lutego) w rzeszowskiej hali Podpromie.

Patrycja Markowska zagra w ramach trasy koncertowej „Rockowa Atmasfera”. Markowska w Rzeszowie wystąpi z zespołem w skład którego chodzą: Jerzy Runowski (gitara, śpiew), Rafał Sędek (gitara, śpiew), Marcin Koczot (śpiew, instrumenty klawiszowe i perkusyjne), Adrian Szczotka (gitara basowa) oraz Radosław Owczarz (perkusja).

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 51-69 zł (płyta stojąca) i 61-79 zł (miejsca siedzące) oraz 79 -99 zł (strefa Golden Circle) można kupić w serwisie ebilet.pl.
Koncert poprzedzi kampania społeczno-informacyjna„Numery Twoich Przyjaciół 998–112”.

Patrycja Markowska, jest córką Grzegorza Markowskiego, lidera zespołu Perfect. Artystka zadebiutowała w 2003 roku studyjnym albumem „Będę silna”, który przyniósł jej nominację do nagrody Fryderyka w kategorii „Nowa Twarz Fonografii”.

Na trzecim albumie Markowskiej „Nie zatrzyma nikt” znalazł się przebój „Gdy zgasną światła”. 15 czerwca 2007 roku na 44. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wokalistka zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie „Premiery” oraz nagrodę dziennikarzy za wykonanie utworu „Świat się pomylił”. Piosenka „Jeszcze raz” z czwartego albumu Patrycji Markowskiej „Świat się pomylił” promowała komedię romantyczną pt. „Jeszcze raz”.

Czwarty krążek Markowskiej przyniósł jej sukces wydawniczy – płyta zdobyła status platynowej, a w 2008 roku artystka otrzymała za nią statuetkę Eska Music Awards w kategorii „Artysta roku”. W listopadzie tego samego roku  Patrycja Markowska zagrała koncert przed Nelly Furtado w Poznaniu, a w 2009 wystąpiła jako support przed Lennym Kravitzem.

W 2014 roku Markowska wystąpiła podczas drugiego dnia festiwalu Top Trendy w konkursie Największe Przeboje Roku z piosenką „Dzień za dniem”. W tym samym festiwalowym dniu, zasiadła w jury konkursu „Trendy”. 26 czerwca 2015 roku wystąpiła z zespołem podczas koncertu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie, na którym zaśpiewała w duecie z Tanitą Tikaram utwory „Księżycowy” oraz „Good Tradition”.

2 czerwca 2017 roku miała miejsce premiera nowego albumu  studyjnego Markowskiej „Krótka płyta o miłości”. Album zadebiutował na drugim miejscu listy OLiS, zostając najlepiej notowaną płytą w karierze wokalistki. Teledysk do piosenki „Za nas dwoje” w kilka dni po premierze przekroczył milion wyświetleń.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama