Zdjęcie: Facebook.com / Agnieszka Kąkol / Adelto Photography

Znamy wyniki 27. edycji konkursu Miss Polski. Najpiękniejszą Polką 2016 r. została Paulina Maziarz. Rzeszowianka Agnieszka Kąkol dostała się do finałowej „dziesiątki”.

Gala Finałowa odbyła się w hali lodowej MOSiR w Krynicy Zdrój. O tytuł najpiękniejszej i koronę Miss Polski 2016 walczyły 24 kandydatki, wybrane  w eliminacjach regionalnych konkursów Miss Polski. Podkarpacie reprezentowała wspomniana 24-letnia Agnieszka Kąkol z Rzeszowa i 25-letnia Iwona Młynarska z Mielca. Agnieszka startowała z numer 10, a Iwona z numerem 15.

– Jestem pozytywnie nastawiona – mówiła nam Agnieszka na dzień przed Galą Finałową. 

Rzeszowiance udało się przejść do finałowej „dziesiątki” kandydatek spośród których jury decydowało o wyborze najpiękniejszej Polki. Miss Polski 2016 została Paulina Maziarz (nr 14), tegoroczna Miss Ziemi Radomskiej. W nagrodę otrzymała koronę, zestaw biżuterii i 50 tys. zł.

Pozostałe wyniki to:

– I Wicemiss Polski: Oktawia Kaźmierczak (nr 9)

– II Wicemiss Polski: Urszula Jankowska (nr 8)

– III Wicemiss Polski: Judyta Zapędzka (nr 23)

– IV Wicemiss Polski: Dominika Ziniewicz (nr 24)

Wcześniej dokonano wyboru Miss Polski Wirtualnej Polski, którą została Aleksandra Dobrzyń (nr 5), a Laurę Mancewicz (nr 13) wybrano na Miss Polski Widzów Polsatu.

Mimo, że Agnieszka Kąkol nie zdobyła nagrody, to jednak publiczność bardzo żywiołowo reagowała, gdy 24-latka z Rzeszowa pojawiała się na wybiegu. W osłupienie wprawiła współprowadzącego galę Krzysztofa Ibisza, gdy Agnieszka odpowiadała na pytanie: „Jaki był najpiękniejszy prezent, jaki dostałaś?”.

„Prezent życia” – powiedziała krótko Agnieszka Kąkol. Ibisza na chwilę zamurowało.  „Prezent życia? Kochana, tak, prezent życia! Dziękujemy Agnieszko! Najpiękniejszy prezent, jaki dostałaś od swoich rodziców” – skomentował.

Udział Agnieszki Kąkol w Gali Finałowej Miss Polski 2016 to jej największy dotychczasowy sukces w konkursach piękności, w jakich do tej pory brała udział. Agnieszka jest tegoroczną II Wicemiss Podkarpacia. W 2010 r. startowała w Miss Polonia. Zdobyła tytuł Miss Foto. W 2012 r. walczyła o koronę Miss Polonia, została Miss Internetu oraz I Wicemiss Podkarpacia. Udział w konkursie zakończyła na ćwierćfinale. 

Agnieszka Kąkol jest absolwentką Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Na co dzień pracuje jako przedstawiciel handlowy w firmie JBB. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama