Fot. Krzysztof Kurek / Kancelaria Sejmu. Na zdjęciu Paweł Kowal
Reklama

– Wszystkie ręce na pokład – namawia Paweł Kowal, małopolski poseł Koalicji Obywatelskiej. Czy wystartuje w wyborach na prezydenta Rzeszowa? 

Koalicja Obywatelska dwoi się i troi, by znaleźć kandydata, który realnie jest w stanie powalczyć z Marcinem Warchołem (bezpartyjny) oraz kandydatem PiS o prezydenturę w Rzeszowie, gdy 10 lutego z tego stanowiska zrezygnował Tadeusz Ferenc.

Podkarpaccy działacze PO chcą wystawić kandydata, który zdobędzie akceptację szerokiej opozycji. Na politycznej giełdzie krążą różne nazwiska, m.in. europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej (odmówiła) i posła Pawła Poncyliusza (nie jest zainteresowany).

W obozie PO słyszymy, że działacze Platformy zamierzają też rozmawiać z Markiem Dareckim, prezesem Pratt & Whitney Rzeszów. Ale być może kandydata KO już znamy i za chwilę okaże się, że będzie nim Paweł Kowal. To małopolski poseł KO. 

Kowal jest rodzinnie związany z Rzeszowem, tutaj kończył I Liceum Ogólnokształcące, działał w Radzie Młodzieży Rzeszowa jako jej przewodniczący. Od wielu lat jest związany jednak z tzw. polityką warszawską. Ale być może wróci w rodzinne strony. 

Co może o tym świadczyć? Poniedziałkowy wpis na Instagramie, gdzie zamieścił zdjęcie z wyciągniętym kciukiem na tle symbolu Rzeszowa – Pomnika Czynu Rewolucyjnego. 

“Kto zna to miejsce? Palec pod budkę! Rzeszów stanie się niedługo widownią najważniejszej batalii politycznej w Polsce. Wszystkie ręce na pokład! To jest nasza wspólna sprawa, dobrze trzeba to przemyśleć” – napisał Paweł Kowal. 

– Na pewno zaangażuję się w te wybory. A w jakiej formie? Tego jeszcze nie wiem. Za tydzień będę wiedział. Swoimi wpisami chciałem zwrócić uwagę na konieczność wystawienia jednego kandydata, który będzie reprezentował wszystkie siły demokratyczne – mówi nam Paweł Kowal.

W kolejnym wpisie w mediach społecznościowych Kowal napisał, że wybory będą jednymi z z “najważniejszych politycznych batalii opozycji”. “Czy to nad Wisłokiem zacznie się zmiana w Polsce? Kto powinien zmieniać Rzeszów?”? – pyta Paweł Kowal. 

O ewentualnej kandydaturze Kowala nie chcą rozmawiać działacze PO, dopóki nie poznają nazwiska komisarza w Rzeszowie. 

Paweł Kowal miał być “jedynką” Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie w wyborach parlamentarnych w 2019 roku, gdy ze startu zrezygnował Tadeusz Ferenc. Kowal jednak się nie zgodził, wybrał start z listy KO w Krakowie. Za niego na listę wskoczył Paweł Poncyliusz.

Paweł Kowal z wykształcenia jest politologiem i historykiem. Do 2010 roku należał do PiS. Potem w 2011 r. stworzył partię Polska Jest Najważniejsza, następnie w 2013 roku związał się z nową partią Jarosława Gowina – Polska Razem. W 2019 r. z listy KO dostał się Sejmu.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: