W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który wejdzie w życie w grudniu, pociągi Pendolino będą jeździły z Rzeszowa – informuje portal Rynek-Kolejowy.pl.

Spółka ogłosiła przetarg na czyszczenie taboru, m.in. zapewnienie czystości w trakcie jazdy w Pendolino. Na tej podstawie Rynek-Kolejowy.pl podał informacje, gdzie i której godzinie będą jeździły najnowocześniejsze składy pociągów należące do PKP Intercity.

W rozkładzie jazdy 2015/2016 składy Pendolino będą obsługiwały połączenia do/z Rzeszowa, Gliwic, Jeleniej Góry, Bielsko-Białej i Kołobrzegu.

Pociągi Express InterCity Premium, popularnie nazywanie Pendolino, z Rzeszowa będą jeździły do Gdyni od poniedziałku do soboty. Wyjazd ze stolicy Podkarpacia o godz. 5:37, przyjazd do Gdyni o 13:34. Pendolino nie będzie jeździło 25 i 26 grudnia, 1 stycznia, 27 marca, 28 marca, 3 maja i 15 sierpnia.

Z Gdyni składy Pendolino wyjadą do Rzeszowa o 16:25. W stolicy Podkarpacia będą o 0:12. Pociąg będzie kursował od poniedziałku do piątku i w niedzielę. Z kursowania wyłączone są dni: 24 grudnia, 25 grudnia, 3 grudnia, 27 marca, 2 maja, 14 sierpnia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z uruchomienia Pendolino najbardziej ucieszą się pasażerowie jeżdżący na popularnej trasie Rzeszów – Kraków. Podróż między stolicą Podkarpacia, a stolicą Małopolski trwać będzie ok. 75 minut. Dziś jazda pociągiem z Rzeszowa do Krakowa trwa aż cztery godziny. Na tym odcinku trwają prace modernizacyjne.

Ceny biletów na podróż w Pendolino zaczynają się od 49 zł. Supernowoczesne składy pociągów na polskie tory wyjechały 14 grudnia ub. r. PKP Intercity wozi nimi obecnie pasażerów na trasach pomiędzy Warszawą a Gdynią, Wrocławiem, Katowicami oraz Krakowem.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama