Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Przed epidemią codziennie. Teraz – dwa razy w tygodniu. Od 12 czerwca PKP Intercity przywróci tylko część kursów Pendolino na trasie Gdynia – Rzeszów – Gdynia.

Przewoźnik ogłosił, że od 12 czerwca na tory powrócą kolejne pociągi klasy Express InterCity Premium (Pendolino), które zawieszono i skrócono z powodu epidemii koronawirusa. Mimo że od początku maja do regularnego kursowania wróciło ponad 100 pociągów PKP Intercity, do przywrócenia rozkładu sprzed epidemii jeszcze daleko.

Od 12 czerwca podróż Pendolino z Gdyni do Rzeszowa (przez Kraków) będzie możliwa dwa razy w tygodniu, w piątki i niedziele. Z kolei z Rzeszowa do Gdyni (także przez Kraków) w soboty i poniedziałki.

Przed epidemią zgodnie z rozkładem Pendolino na trasie Gdynia – Rzeszów – Gdynia kursował codziennie. Ale zmian jest więcej. Od 1 czerwca w środkach komunikacji zbiorowej wszystkie miejsca siedzące mogą być zajęte.

– Aby zapewnić pasażerom bezpieczną podróż, konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc. Służy temu system rezerwacji miejsc – słyszymy w biurze prasowym PKP Intercity. Pasażerom pociągów wręczane są pakiety ochrony osobistej. A to nie jedyne środki ostrożności.

– Wszystkie pociągi Pendolino są dezynfekowane przez producenta taboru metodą zamgławiania. Dodatkowo, pociągi są czyszczone podczas jazdy na całej trasie. Dezynfekowane są newralgiczne elementy, z którymi podróżni mają bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami – zapewnia przewoźnik.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama