Mimo padającego deszczu, na rzeszowskim Rynku nie zabrakło fanów zespołu Perfect, który w piątkowy wieczór wystąpił podczas powitania w Rzeszowie nowej uczelni – Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Nowa uczelnia w Rzeszowie jest trochę na wyrost. W Rzeszowską Szkołę Wyższą przekształciła się funkcjonująca od 20 lat Wyższa Szkoły Prawa i Administracji, która przez cały ten okres swoją siedzibę miała w Przemyślu, a w Rzeszowie swój ośrodek zamiejscowy. Uczelnia postanowiła zmienić swoją nazwę i siedzibę przenieść do stolicy Podkarpacia.

W piątkowy wieczór na rzeszowskim Rynku odbył się koncert zespołu Perfect z okazji powitania w mieście Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W imprezie uczestniczył prof. Jerzy Posłuszny, rektor uczelni, oraz Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Pełna nowa nazwa uczelni brzmi „WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa”, co oznacza, że uczelnia zachowała skrót starej nazwy.

– Postanowiliśmy wykorzystać mocną markę Rzeszowa w Polsce i poza granicami i umieścić Rzeszów w naszej nazwie. Po długich dyskusjach postanowiliśmy jednak utrzymać także skrót WSPiA, który świadczy o naszej historii, dorobku i tradycji. Rzeszowska Szkoła Wyższa jest dobrą prognozą i wianem na kolejne lata. Nową nazwą podkreślamy nowe otwarcie. Dotyczy to wielu aspektów, m.in. nowych kierunków studiów, specjalności i sposobów kształcenia – mówi prof. Jerzy Posłuszny.

WSPiA swoje kierunki chce rozbudować o elementy informatyki i wprowadzić nowe specjalności np. informatyka w prawie, informatyka w zarządzaniu czy informatyka w administracji. W planach uczelnia ma również uruchomienie nowych studiów podyplomowych.

Tadeusz Ferenc cieszy się, że WSPiA przeniosła siedzibę do Rzeszowa. – Mamy około 60 tys. studentów. To osoby doskonale wykształcone, które będą wpływały na rozwój miasta. Mamy w naszym mieście kolejnego pasjonata [rektor Posłuszny – red.], który chce tworzyć i rozwijać Rzeszów – uważa prezydent Ferenc.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa chce m.in. rozwijać funkcję kulturotwórczą uczelni i integrować rzeszowskie środowisko akademickie.  To jedyna niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych, co daje jej to status uczelni akademickiej.

Nowa nazwa uczelni obowiązywać będzie od 1 października br.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama