9 września w Rzeszowie zagra Peter J. Birch, młody songrwriter, nadzieja polskiej sceny muzycznej. Jesienią ukaże się trzeci album artysty.

Pochodzący z Wołowa (Dolny Śląsk) 24-letni Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. W 2013 r. wydał album „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej i europejskiej prasie.

Nowy album Petera „Yearn” trafił do sklepów 8 września. Również został ciepło przyjęty. Radiowa „Trójka” album uznała „Płytą Tygodnia” i „Albumem Tygodnia” w „Programie Alternatywnym” w tej stacji. Trzeci album 24-latka ukaże się jesienią.

W międzyczasie Peter J. Birch ruszy w trasę koncertową po Polsce i Europie w ramach której zagra 25 koncertów. Wystąpi w czterech krajach (Polska, Ukraina, Niemcy, Szwajcaria) – zarówno solo jak i z zespołem The River Boat Band. Peter zagrał już ponad 350 koncertów, m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii i Danii.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ostatnio Peter J. Birch wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m.in. Openerze, OFF-ie w Polsce, Poke na Słowacji, Sounds Of Bronkow w Dreźnie, czy Melodica w Hamburgu).

Na mapie trasy koncertowej Petera jest także Rzeszów. 24-latek zagra 9 września o godz. 20:00 w klubie Underground przy ul. Matejki.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama