25 wokalistów z Podkarpacia weźmie udział w warsztatach poprowadzonych przez Natalię Kukulską, które odbędą się podczas PGE Rzeszów Art Festival. Kukulska zaśpiewa podczas finałowego koncertu. Patronuje mu Rzeszów News.

Koncert Natalii Kukulskiej odbędzie się 8 listopada (niedziela) o godz. 19:00 w sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Dąbrowskiego 83). Wokalistce będą towarzyszyć szczególni goście.

Koncert Kukulskiej jest częścią nowego projektu muzycznego – PGE Rzeszów Art Festival – realizowanego przez Stowarzyszenie Pro Regione.

Trzy osoby zaśpiewają z Kukulską

Finałowy koncert Natalii Kukulskiej poprzedzą prowadzone przez wokalistkę warsztaty wokalne, które odbędą się w dniach 6-7 listopada w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica. Uczestnicy pracować będą nad programem artystycznym ułożonym przez artystkę.

W warsztatach weźmie udział 25 wokalistów z Podkarpacia. To laureaci prestiżowych konkursów i festiwali w kraju i zagranicą. Zajęcia mają rozwinąć ich możliwości i wyzwolić nową energię do dalszej samodzielnej pracy.

Troje wyróżniających się debiutantów zostanie zaproszonych do udziału w koncercie, podczas którego razem z Natalią Kukulską wykonają trzy utwory. Maciej Szela, producent PGE Rzeszów Art Festiwal, mówi, że organizatorzy szukają głosów o wyjątkowym, przykuwającym uwagę brzmieniu i niebagatelnej osobowości artystycznej.

– Chodzi nam o takie osoby, które w przyszłości mogą stać się wizytówką Rzeszowa i regionu – twierdzi Szela. Podkreśla też, że możliwość pracy z Natalią Kukulska dla młodych ludzi to nie tylko szansa na wokalny rozwój, ale także kolejny krok do spełniania marzeń.

Po koncercie Kukulskiej planowane jest spotkanie artystki z fanami. Będzie można kupić jej najnowszą płytę oraz zdobyć autograf.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Chór Politechniki z Kukulską

Natalia Kukulska podczas koncertu w Rzeszowie zaprezentuje energetyzujący materiał z najnowszej płyty „Ósmy Plan”. Zabrzmią analogowe syntezatory, połączone z akustyczną perkusją i ksylofonem. Artystce, oprócz specjalnych młodych gości, towarzyszyć będzie jej własny zespół. Specjalnie z okazji festiwalu, w czterech utworach towarzyszyć jej będzie również nagradzany licznymi nagrodami Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej.

PGE Rzeszów Art Festival 2015 został dofinansowany przez miasto Rzeszów, a sponsorem tytularnym jest należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Obrót.

– Doceniamy ciekawe, lokalne inicjatywy i chętnie się w nie angażujemy. Szczególnie ważna jest dla wielowymiarowość festiwalu – to nie tylko koncert, ale też warsztaty mające na celu wyłonienie regionalnych talentów i zachęcanie ich do artystycznego rozwoju – mówi Agnieszka Szczekala, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Festiwal swoim patronatem objęli prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc i marszałek podkarpacki Władysław Ortyl. Sponsorem strategicznym jest hotel Hilton Garden Inn Rzeszów.

Wstęp na finałowy koncert Natalii Kukulskiej jest płatny. Bilety kosztują 30 zł (miejsca siedzące) i 15 zł (miejsce stojące). Dostępne są w Kinie Zorza (ul. 3 Maja 28) oraz w Punkcie Informacyjnym Trasy Podziemnej (ul. Rynek 26) lub pod numerem tel. 606 989 406.

KRZYSZTOF WÓJCIK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama