Zdjęcie: Materiały prasowe

„Czy mój samochód jest gotowy do dalekich podróży?” – to pytanie powinien zadać sobie każdy kierowca planujący jechać na urlop samochodem. W piątek w Rzeszowie można skorzystać z darmowego przeglądu.

Na tych, którzy przyjadą w piątek (21 lipca) w godzinach 10:00-16:00 na parking przy supermarkecie TESCO w Rzeszowie (al. Powstańców Warszawy 13), czekać będą specjaliści z ProfiAuto i firmy Motores. Skontrolują oni stan i działanie elementów wpływających na bezpieczeństwo i komfort jazdy, m.in. stanu klimatyzacji, ogumienia i akumulatorów oraz ustawienia świateł. Będzie to także okazja do konsultacji ze specjalistami.

Dokładne sprawdzenie parametrów wpływających na ekonomię długiej trasy, to pierwszy krok do bezawaryjnej i spokojnej podróży. Właśnie na bezpieczeństwo podróżujących chcą zwrócić uwagę eksperci, którzy będą za darmo badać stan techniczny samochodów mieszkańców Rzeszowa.

– Drobna usterka samochodu w podróży może zepsuć urlopowy humor. Tymczasem na przegląd auta przed dłuższą drogą wystarczy jedynie 30 minut. Na bezpieczną jazdę wpływają elementy, o których kierowcy, niestety, często zapominają. Przegląd obejmuje m.in. zawieszenie, układ kierowniczy oraz stan opon i tarcz hamulców, które powinny zostać sprawdzone nawet, jeśli żadna kontrolka nie wskazuje na ich zużycie – mówi Jakub Rzeszutek z firmy Motores, organizatora akcji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na kierowców uczestniczących w akcji czekają również drobne upominki.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama