Zdjęcie: Pixabay

Dzień Ojca tuż, tuż… Jeśli szukacie prezentu na Dzień Ojca, mamy dla was rozwiązanie. W piątek (23 czerwca) Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie oferuje m.in. bezpłatne badania, konsultacje z dietetykiem i  trenerem personalnym, pomiary wagi i składu ciała na wadze TANITA, pomiary ciśnienia i glukozy we krwi.

W ten dzień radosny każde dziecko pamięta, by złożyć ojcu życzenia w dniu jego święta. To też dobry czas, aby docenić i zadbać o jego zdrowie, dlatego 23 czerwca  w godz. 7:30 – 13:00, w Zespole Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie (ul. Fredry 9) odbędzie się  akcja prozdrowotna, skierowana do wszystkich ojców z terenu Rzeszowa i okolic z okazji ich święta.

W ramach akcji prozdrowotnej możliwe będą  konsultacje z dietetykiem, trenerem personalnym, pomiary wagi i składu ciała na specjalistycznej wadze TANITA, oraz uzyskanie wielu informacji na temat zdrowego odżywiania.

Bezpłatne badania krwi wykonywane będą w dwóch pakietach: pierwszy obejmuje  lipidogram i morfologię, które powinno być wykonywane profilaktycznie, bez względu na wiek,  natomiast  drugi dotyczy antygenu gruczołu krokowego PSA. Liczba pakietów jest ograniczona.

– Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę typowo męskich schorzeń, m. in. przerost prostaty. W związku z tym, w programie znalazły się m. in. konsultacje pielęgniarskie dotyczące tego schorzenia oraz bezpłatne badania krwi na obecność antygenu gruczołu krokowego (PSA). Jest to marker nowotworowy, który pozwala wykryć raka prostaty we wczesnym stadium.  Badanie zalecane jest mężczyznom po 50. roku życia – informuje Ewa Skoczyńska, zastępca dyrektora ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ponadto w dniu swojego święta wszyscy ojcowie będą mogli wykonać badania elektrokardiograficzne oraz zmierzyć poziom glukozy we krwi i ciśnienie tętnicze.  

– Pragniemy uhonorować wszystkich Panów, którzy aktywnie uczestniczą w wychowywaniu dzieci. Będzie to doskonała okazja do tego, aby w tym szczególnym dniu zadbać o swoje zdrowie  – dodaje Ewa Skoczyńska. 

IWONA RADLIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama