Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News

Jeśli jesteś kierowcą i do tego właścicielem pojazdu, możesz w piątek 22 września skorzystać z darmowego przejazdu miejską komunikacją w ramach „Dnia bez samochodu”.

Rzeszów kolejny raz przyłącza się do ogólnoeuropejskiej akcji „Dzień bez samochodu”, która co rocznie organizowana jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września).

W związku z tym w piątek (22 września) będzie można korzystać z darmowych przejazdów autobusami Zarządu Transportu Miejskiego.

Jest jednak pewien warunek – trzeba mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny swojego pojazdu, którego jest się właścicielami lub współwłaścicielami oraz dokument potwierdzający tożsamość.

W tym dniu z ruchu w godz. 8:00-14:00 zostanie wyłączone również ścisłe centrum Rzeszowa – ulice Grunwaldzka i Kościuszki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Dzień bez samochodu” ma promować działania proekologiczne oraz doprowadzić do zmniejszenia ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.

Pierwsza tego typu akcja została zorganizowana w 1973 roku. Jednak tak naprawdę w życie „Dzień bez samochodu” wszedł w 1994 roku po przemówieniu inauguracyjnym Erica Brittona na International Ciudades Accessibles Conference w hiszpańskim Toledo.

Polska do akcji włączyła się w 2004 roku. Patronuje jej Ministerstwo Środowiska.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama