Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News
Reklama

Jeśli jesteś kierowcą i do tego właścicielem pojazdu, możesz w piątek 22 września skorzystać z darmowego przejazdu miejską komunikacją w ramach „Dnia bez samochodu”.

Rzeszów kolejny raz przyłącza się do ogólnoeuropejskiej akcji „Dzień bez samochodu”, która co rocznie organizowana jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września).

W związku z tym w piątek (22 września) będzie można korzystać z darmowych przejazdów autobusami Zarządu Transportu Miejskiego.

Jest jednak pewien warunek – trzeba mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny swojego pojazdu, którego jest się właścicielami lub współwłaścicielami oraz dokument potwierdzający tożsamość.

W tym dniu z ruchu w godz. 8:00-14:00 zostanie wyłączone również ścisłe centrum Rzeszowa – ulice Grunwaldzka i Kościuszki.

„Dzień bez samochodu” ma promować działania proekologiczne oraz doprowadzić do zmniejszenia ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.

Pierwsza tego typu akcja została zorganizowana w 1973 roku. Jednak tak naprawdę w życie „Dzień bez samochodu” wszedł w 1994 roku po przemówieniu inauguracyjnym Erica Brittona na International Ciudades Accessibles Conference w hiszpańskim Toledo.

Polska do akcji włączyła się w 2004 roku. Patronuje jej Ministerstwo Środowiska.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.