Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Piwo Stout, dużo smacznego jedzenia w kolorze zielonym, tańce, muzyka i świetna zabawa. W irlandzkim klimacie już w piątek (17 marca)  będzie można w hotelu Bristol w Rzeszowie świętować Dzień św. Patryka.

Dzień św. Patryka jest narodowym i religijnym świętem Irlandii oraz jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Z tej okazji są organizowane różnego rodzaju festiwale, imprezy koncerty. Dla mieszkańców Zielonych Wysp postać św. Patryka jest ważna, ponieważ w V wieku nawrócił on Irlandię na chrześcijaństwo. Jak głosi legenda, święty za pomocą koniczyny tłumaczył im dogmat Świętej Trójcy.

Dzień św. Patryka rok rocznie obchodzony jest 17 marca.

W stolicy Podkarpacia w tym dniu „zielony klimat” będziemy mogli poczuć  w hotelu Bristol  o godz. 19:00.

Z tej okazji w restauracji Wesele odbędzie się pokaz tańca irlandzkiego i nauka tańca Ceili. Nie zabraknie również muzyki rodem z Zielonych Wysp oraz tradycyjnego, zawsze z tej okazji podawanego piwa Stout ważonego w Starym Browarze Rzeszowskim.

Dodatkowo na tę okazję zostanie również przygotowane specjalne menu. A w nim znajdziemy m.in. zupę z kurczakiem i soczewicą, deskę serów irlandzkich z miodem, zapiekankę paserską, indyka pieczonego w cydrze z warzywami, słodki chleb z owocami i bakaliami czy placki ziemniaczane z klasycznym Irish Stew.

Udział w wieczorze o prawdziwiej atmosferze irlandzkiej biesiady kosztuje 99 zł od osoby. Rezerwacji można dokonać telefonicznie: informacje: tel. 17 250 00 50 lub mailowo: info@bristol-rzeszow.pl.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.