Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Podkarpaccy policjanci rozpoczynają w piątek (23 grudnia) na drogach akcję „Boże Narodzenie 2016”. Potrwa ona do poniedziałku (26 grudnia).

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policja w Rzeszowie, funkcjonariusze przez cztery dni będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego województwa.

– Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, spędzany najczęściej w gronie najbliższej rodziny. Często, aby zasiąść przy wigilijnym stole musimy pokonać wiele kilometrów. Od piątku na drogach naszego województwa możemy spodziewać się wzmożonego ruchu, dlatego policjanci, jak co roku, będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących – informuje KWP.

Cel policyjnej akcji od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. Policja zapowiada, w przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem.

Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

W czasie akcji na podkarpackich drogach pracować będą również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców.

– Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie – apeluje policja, prosząc jednocześnie o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

Warto też pamiętać, że 25 grudnia i 26 grudnia od godz. 8:00 do 22:00 będzie obowiązywał całkowity zakaz poruszania się po drogach pojazdów powyżej 12 ton.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: