Zdjęcie: Dron Rzeszów
Zdjęcie: Dron Rzeszów
Reklama

Zlikwidowana ponad dwa lata temu linia „L”, obsługująca lotnisko w Jasionce, zostaje przywrócona. Autobusy będą kursowały od najbliższego piątku – 16 grudnia.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, odpowiedzialny za organizację miejskiej komunikacji, autobusy linii „L” będą obsługiwały pasażerów MPK korzystających z wszystkich rejsowych przylotów i odlotów z podrzeszowskiego lotniska.   

– Na linii „L”  obowiązują standardowe ceny biletów oraz zachowują ważność bilety okresowe – podał ZTM.

Linia „L” wraca po ponad dwuletniej przerwie. Została zlikwidowana w kwietniu 2014 r., a na jej miejsce ZTM uruchomił dwie inne linie lotniskowe – 51 i 53. Po powrocie linii „L” jedna z dwóch wspomnianych – 51 – pozostanie. Linia 53 będzie zlikwidowana. Autobusy tej linii będą kursować tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku do końca br.

W soboty, niedziele i święta – do końca 2016 r. – autobusy linii „L” będą wykonywać kursy z uwzględnieniem wszystkich przystanków obowiązujących dla linii 53. W przypadku linii 51 pod terminal w Jasionce będą jeździły niektóre autobusy.

Autobusy linii „L” wyjeżdżać będą z Dworca Lokalnego (tzw. podmiejski), zatrzymają się potem na Dworcu PKP (obok kas biletowych ZTM) i przy centrum handlowym „Ameryka” przy al. Piłsudskiego. Szczegóły rozkład możecie sprawdzić. W drodze powrotnej autobus zatrzyma się przy Urzędzie Wojewódzkim.

Szczegółowy rozkład jazdy linii „L”:

– Dworzec Lokalny – TUTAJ

– Dworzec PKP – TUTAJ

– Piłsudskiego „Ameryka” – TUTAJ

– Jasionka – Port lotniczy – TUTAJ

– Urząd Wojewódzki – Piłsudskiego – TUTAJ

 (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: