Zdjęcie: Materiały prasowe

Miasto Rzeszów wyposażyło pięć żłobków w „Magiczny Dywan” – projektor, który w naturalny sposób ma wspomagać edukację najmłodszych. 

Wykorzystanie narzędzi multimedialnych to dziś nieodłączny element procesu nauczania, a współczesne dzieci od najmłodszych lat mają styczność z nowoczesnymi technologiami.

Także w żłobkach technologia i multimedia są czymś zupełnie naturalnym. Połączenie różnorodnych środków przekazu, takich jak m.in. wideo, obraz lub animacja lepiej przyciąga i skupia uwagę niż tradycyjne metody nauczania.

Dlatego Miejski Zespół Żłobków w Rzeszowie zdecydował się wyposażyć 5 swoich placówek w „Magiczny Dywan” – interaktywny projektor przeznaczony do edukacji, rozrywki i rehabilitacji. Wśród szczęśliwej piątki znalazły się: żłobek nr 1 „Wesoły miś”, żłobek nr 3 „Krzyś”, żłobek nr 8 „Kajtek”, żłobek nr 10 „Rumcajs” oraz żłobek nr 11 „Słoneczko”.

– Jesteśmy miastem innowacyjnym, które chętnie wprowadza najnowsze rozwiązania we wszystkich dziedzinach życia. Dotyczy to również naszych najmłodszych dzieci, dlatego też chętnie skorzystaliśmy z pomysłu wprowadzenia w naszych żłobkach multimedialnego rozwiązania w postaci „Magicznego Dywanu” – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

– Od najmłodszych lat dzieci powinny się zaznajamiać z interaktywnymi metodami, nawet jeśli to będą tylko zabawy  – dodaje. 

Zakup i montaż „Magicznych Dywanów” kosztował 100 tys. zł. Sporą część tej kwoty miasto pozyskało z programu z rządowego programu „Maluch”. – W przyszłym roku oddajemy do użytku kolejne dwa nowe żłobki, które również będziemy wyposażać w innowacyjne rozwiązania – zapowiada Tadeusz Ferenc. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Magiczny Dywan” pomaga nie tylko w nauce 

„Magiczny Dywan” to urządzenie, które składa się z komputera, interaktywnego projektora oraz czujnika ruchu, dzięki któremu wyświetlane na podłodze gry i quizy można obsługiwać za pomocą ruchów rąk i nóg. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że dostępne na platformie ćwiczenia, gry oraz zabawy nie tylko pomagają w nauce, ale dodatkowo skutecznie zachęcają do ruchu oraz pracy grupowej.

– „Magiczny Dywan” wyposażony jest w pakiety gier dostosowane do wieku i potrzeb rozmaitych użytkowników. Nasze interaktywne aplikacje, zbieżne z obowiązującą podstawą programową, służą do nauki czytania, języków obcych, a nawet kodowania – tłumaczy Wojciech Muliński z zarządu firmy Funtronic.

– Dla najmłodszych dzieci, uczęszczających do żłobków czy przedszkoli przeznaczone są pakiety z serii FUN. Zawarte w nich gry, oprócz dostarczania rozrywki, w naturalny sposób przemycają treści edukacyjne. Dzieci podczas zabawy na „Magicznym Dywanie” zdobywają nowe umiejętności, rozwijają kreatywność oraz ćwiczą pamięć – dodaje. 

Magiczny Dywan obecny jest już w ponad 100 podkarpackich szkołach i przedszkolach. W całej Polsce stosuje go prawie 2000 placówek edukacyjnych. Żłobki to kolejny obszar, w którym to interaktywne urządzenie sprawdza się jako nowoczesna pomoc w prowadzeniu zajęć.

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Zdjęcie: Materiały prasowe

 

Reklama