Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Od 2,1 mln do 2,5 mln zł – z takiego wachlarza ofert może korzystać rzeszowski magistrat przy wybieraniu firmy, która zajmie się remontem ścieżki od Lisiej Góry do ul. Jarowej.

Miasto początkiem lutego ruszyło na poszukiwania firmy, która rozbuduje niespełna 2-kilometrowy odcinek ciągu pieszo-rowerowego od Lisiej Góry do ul. Jarowej. Zgłosiło się pięciu chętnych. Ich oferty mieszczą się w przedziale 2,1 mln – 2,5 mln zł. Miasto na inwestycję zaplanowało ponad 2,2 mln zł.

Najniższą ofertę złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa, najwyższą – „Matbud” z Boguchwały. Ofertę, która mieści się w wymogach ratusza złożył także Strabag z Pruszkowa, proponując nie wiele więcej niż MPDiM.

Ratusz umowę na rozbudowę ścieżki podpisze najprawdopodobniej z MPDiM. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec marca powinny rozpocząć się pierwsze prace. Z nowej ścieżki mieszkańcy prawdopodobnie skorzystają już latem br. Po remoncie ścieżka zyska nową nawierzchnie, 63 lampy LED-owe, ławki i kosze na śmieci.

Remont ścieżki to jedna z rekreacyjno-zielonych obietnic ratusza złożonych jeszcze w kwietniu ub. r. Na tej liście było także postawienie nowej toalety miejskiej w budynkach, które znajdują się na Lisiej Górze obok placu zabaw. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Fajnie by było jak by oddzielili przy okazji remontu ścieżkę rowerową od ścieżki dla pieszych. Podczas sezonu tam jest masakra, bo o poszerzeniu chyba nie ma co marzyć.

Comments are closed.