Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Brzozowscy policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu 80-latka i dotkliwie go pobili. Ich łupem padło 30 zł.

W minionym tygodniu, w nocy z czwartku na piątek, około godz. 1:30, brzozowscy policjanci dostali informację o rozboju w jednym z domów na terenie gminy Nozdrzec. Policjanci ustalili, że do domu 80-latka wtargnęło kilku mężczyzn w kominiarkach na głowach.

– Wyważyli drzwi łomem i weszli do środka. Każdy z nich trzymał w ręce długą deskę lub kij. Jeden z napastników uderzył deską w głowę właściciela. Następnie dwóch z nich przytrzymało 80-latka, a pozostali plądrowali mieszkanie. Ich łupem padło 30 zł – relacjonuje st. asp. Monika Dereń, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. 

Napastnicy uciekli, gdy stwierdzili, że w domu mężczyzny więcej pieniędzy nie znajdą. Pobity 80-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali sprawców. To pięciu młodych mężczyzn, w wieku od 15 do 18 lat. Czterech z nich to mieszkańcy powiatu brzozowskiego, a jeden krośnieńskiego.

Policjanci ustalili, że czterech z zatrzymanych próbowało włamać się do domu 80-latka dwa dni wcześniej, wtedy zostali przez niego spłoszeni. Sprawcy chcieli zdobyć pieniądze, byli przekonani, że mężczyzna posiada w swoim domu znaczną sumę.    

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy mają na swoim koncie więcej przestępstw kryminalnych, w tym również kradzieże z włamaniem.  

W piątek dwóch 17-latków i 18-latek zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia. O losach 15- i 16-latka zdecyduje sąd rodzinny, który już na okres prowadzonego postępowania wyznaczył im nadzór kuratora.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: