Piękna Weronika pierwszą rzeszowianką urodzoną w 2020 roku!

0

Kwadrans po północy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przyszła na świat pierwsza rzeszowianka – Weronika! W czwartek dziewczynkę i jej rodziców odwiedziły władze miasta. 

 

Zgodnie ze starym, dobrym zwyczajem władze miasta początkiem roku odwiedzili w szpitalu pierwszego mieszkańca Rzeszowa, który urodził się w 2020 roku. Tym razem na świat, jako pierwsza w nowym roku, w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej przyszła dziewczynka. Dumni rodzice dali jej na imię Weronika.

Malutka waży 3250 gramów, ma 56 cm długości i na świat przyszła kwadrans po północy. – Termin porodu był ustalony na 7 stycznia. Mała nas zaskoczyła tym, że jej się już spieszyło na świat – śmieje się Paulina Szokało, mama dziewczynki. – Niemniej jednak, jesteśmy szczęśliwi, że córka jest cała i zdrowa – dodaje.

Patryk Słowik, tata dziewczynki, także jest dumny z partnerki, jak i córki. Po cichu liczył, że urodzi się syn. – Jest, co jest i z tego się bardzo cieszę  – mówi Patryk.

Paulina to „pełnoetatowa” mama. Poza Weroniką ma jeszcze dwie córeczki: 4- i 2-letnią. Patryk z kolei pracuje przy sprzedaży opon. Jest magazynierem.

W szpitalu władze Rzeszowa reprezentował Stanisław Sienko, wiceprezydent miasta. – Nowej mieszkance Rzeszowa życzę, aby czuła się dobrze w naszym mieście, tak samo, jak wszyscy jego mieszkańcy – mówił podczas odwiedzin wiceprezydent Sienko. – Bardzo cieszymy się z każdych urodzin i z tego, że przybywa nam mieszkańców – dodał.

Zgodnie z tradycją rodzice pierwszej rzeszowianki w 2020 roku od władz miasta dostali pięknego dużego misia, kwiaty, pieniądze (2000 zł) na zakup wyprawki dla Weroniki oraz list gratulacyjny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama