Za pośrednictwem Lubelskiej Fundacji Rozwoju można otrzymać ponad 100 tys. zł na założenie własnego biznesu. Osoby, które skorzystały z drugiej edycji rządowego Programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” stawiają właśnie pierwsze kroki w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Program  „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” finansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a zarządza nimi Bank Gospodarstwa Krajowego. Na terenie województwa podkarpackiego pośrednikiem finansowym udzielającym pożyczek jest Lubelska Fundacja Rozwoju.

Korzyści, które dostrzegają przyszli przedsiębiorcy

Pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej to przede wszystkim  szansa na sfinansowanie kosztów uruchomienia biznesu osobom, które z powodu braku doświadczenia i historii kredytowej nie mogą otrzymać pożyczki w banku – mówi Michał Pękalski, Kierownik Oddziału LFR w Rzeszowie. Niskie oprocentowanie, długi okres spłaty i możliwość umorzenia części pożyczki to główne korzyści programu, które dostrzegają przyszli przedsiębiorcy.

Pierwsze pożyczki zostały już udzielone przez Fundację. Aktualnie z wypłaconych środków uruchomiane są firmy w branży reklamowej, geodezyjnej, fryzjerskiej – informuje przedstawiciel Fundacji. Nowi przedsiębiorcy to przede wszystkim osoby młode, które zdecydowały się na rozpoczęcie własnego biznesu bezpośrednio po zakończonej edukacji ale też osoby z doświadczeniem zawodowym, które postanowiły działać na własny rachunek.

Kto może skorzystać z pożyczek?

Z pożyczek w ramach Programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” mogą skorzystać studenci ostatniego roku studiów, absolwenci szkoły i uczelni, bezrobotni zarejestrowani w urzędzie pracy, w tym osoby powracające z zagranicy. Dla tych grup oprocentowanie pożyczki wynosi jedynie 0,03 % w skali roku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na jeszcze bardziej preferencyjne warunki mogą liczyć opiekunowie osób niepełnosprawnych oraz osoby decydujące się na rozpoczęcie działalności gospodarczej polegającej na prowadzenia żłobka lub klubu dziecięcego z miejscami integracyjnymi lub na świadczeniu usług rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych.

Zainteresowani mogą liczyć na pomoc Lubelskiej  Fundacji Rozwoju w przygotowaniu wniosków pożyczkowych a osobom, które rozpoczęły już działalność gospodarczą udzielana jest nieodpłatnie pomoc doradcza na początkowym etapie  prowadzenia biznesu.

Wkład własny – nie jest wymagany

Przy realizacji przedsięwzięcia finansowanego ze środków programu nie jest wymagany wkład własny. Dodatkowo pożyczkobiorca nie ponosi żadnych opłat za czynności związane z udzieleniem i obsługą pożyczek.

Jak podkreśla Michał Pękalski, ogromną zaletą pożyczki jest długi okres spłaty, a także możliwość karencji w spłacie rat kapitałowych w początkowym okresie prowadzenia działalności. Dodatkowo, uzyskanie środków jest stosunkowo proste i możliwe w niespełna miesiąc, co dla osób z pomysłem na biznes jest niezwykle istotne.

Pełne informacje w oddziale Lubelskiej Fundacji Rozwoju w Rzeszowie, Al. Krzyżanowskiego 6a lok. 8, tel. 178535917, 500062127, 605838966, 500062246 oraz na: www.wsparciewstarcie.bgk.pl i www.lfr.lublin.pl 

Reklama