Zespół Piersi, kojarzony w ostatnim czasie głównie z przebojową i skoczną „Bałkanicą”, wystąpi dzisiaj w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Zaprezentuje specjalny repertuar, złożony z polskich piosenek patriotycznych.

Repertuar ma związek ze szczególną datą koncertu – Świętem Niepodległości. Piersi zagrają w charakterystycznych dla zespołu aranżacjach takie utwory jak m.in. „Rota”, ,,Hej panienki posłuchajcie”, czy ,,Płynie Wisła płynie”.

„Odzyskanie niepodległości to powód do radości, a dla nas artystów, niepodległość to wyjątkowy dar. Wolność słowa, wolność tworzenia i najcudowniejszy język świata, w którym możemy pisać teksty – JĘZYK POLSKI 🙂

W czasach obecnych, gdzie czasem trudno odgadnąć co Polskie, a co już w obcych rękach, nie można zapomnieć o najważniejszym, o naszej tożsamości, której nikt nigdy i za żadne pieniądze kupić nie może. Tę tożsamość zawdzięczamy bohaterskiej postawie niezwykłych ludzi, którzy za wolność przyszłych pokoleń zapłacili największą cenę – własne życie” – napisali muzycy Piersi na swojej stronie internetowej, zapowiadając koncert w Filharmonii Podkarpackiej.

Muzycy podkreślają jednak, że rocznica odzyskania niepodległości jest świętem radosnym, dlatego podczas rzeszowskiego koncertu nie zabraknie największych przebojów grupy, takich jak m.in. ,,Miła”, ,,Całuj mnie” oraz wspomniana ,,Bałkanica”. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00, bilety w cenie 60/80 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Koncert ten dedykujemy wszystkim Bohaterom walczącym o wolność naszej WSPANIAŁEJ OJCZYZNY – POLSKI” – czytamy na stronie zespołu.

Piersi to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Ma na swoim koncie 7 albumów studyjnych. Długoletnim wokalistą zespołu był Paweł Kukiz, który po nieporozumieniach z kolegami opuścił szeregi grupy w 2013 roku. Jego miejsce zajął pochodzący z Rzeszowa, a mający bułgarskie korzenie, Adam ,,Asan” Asanow, który wcześniej był wokalistą zespołu Haratacze.

Z nowym wokalistą, Piersi nagrały album ,,Piersi i przyjaciele 2”. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo był utwór ,,Bałkanica”, do którego teledysk powstał na rzeszowskim Rynku. Piosenka okazała się jednym z czołowych hitów 2013 roku. W serwisie Youtube.com ma już ponad 60 mln odsłon.

TOMASZ MIKOŁAJCZAK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama