Rzeszowski Dom Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa zapraszają do udziału w I Podkarpackim Konkursie „Piosenka o Rzeszowie”, który odbędzie się 30 listopada w Teatrze Maska. Imprezie patronuje Rzeszów News.

Pomysłodawcą nowego konkursu wokalnego organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury jest Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa.

Realizacja pierwszego w historii miasta konkursu wokalnego poświęconego w całości piosenkom o Rzeszowie jest następstwem sukcesu przedsięwzięcia, jakim było wydanie płyty muzycznej pod tytułem „Zakochani w Rzeszowie”. Album ukazał się na początku 2014 roku i znalazły się na nim nowe aranżacje utworów z opracowanego przez Jerzego Dynię zbiorku piosenek o mieście.

Uczestnicy „Piosenki o Rzeszowie” rywalizować będą ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-19 lat, 20 i więcej lat. Konkursowe zmagania oceni trzyosobowe jury w składzie: Jerzy Dynia (rzeszowski muzyk i dziennikarz), Jacek Ścibor (tenor, doktor sztuki wokalnej) i Bożena Stasiowska-Chrobak (dyrygent). Wokaliści zaprezentują repertuar znany ze składanki „Zakochani w Rzeszowie” oraz autorskie utwory zainspirowane tematyką rzeszowską.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Konkurs „Piosenka o Rzeszowie” odbędzie się 30 listopada w rzeszowskim Teatrze Maska. Przesłuchania konkursowe w charakterze otwartego dla publiczności koncertu rozpoczną się o godzinie 12:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 listopada. Szczegółowe informacje dotyczące udziału w konkursie są dostępne na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama