Zdjęcie: Materiały prasowe WSIiZ
Reklama

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej przygotowanej na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych. Była to pierwsza obrona doktorska z nauk o mediach na uczelni niepublicznej w Polsce, i jednocześnie pierwsza w historii rzeszowskiej uczelni.

W czwartek (1 grudnia) w Sali Senatu doktorantka Zofia Sawicka, w obecności promotora prof. dr. hab. Janusza Adamowskiego, dwóch recenzentów i Komisji Doktorskiej oraz licznie zgromadzonej publiczności, obroniła pracę pt. „Wpływ nowych mediów na przemiany polityczne wybranych państw Bliskiego Wschodu na przykładzie Arabskiej Wiosny”.

Nowa pani doktor jest długoletnim pracownikiem Instytutu Badań nad Cywilizacjami WSIiZ i m.in. jako jedyna w Polsce analizuje media społecznościowe w języku arabskim.

 – Jest to niezwykłe wydarzenie w naszej historii, ponieważ była to pierwsza publiczna obrona doktorska w murach WSIiZ, ale również pierwsza obrona doktorska z nauk o mediach na uczelni niepublicznej w Polsce – podkreśla Dominik Łazarz z biura prasowego WSIiZ.

– Nauki o mediach to młoda, bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina naukowa, charakteryzująca się niezwykłą interdyscyplinarnością i szerokimi możliwościami praktycznego zastosowania wyników badań naukowych – dodaje prof. Sławomir Gawroński,dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych WSIiZ.

WSIiZ  jako jedyna uczelnia niepubliczna i jedna z czterech w Polsce posiada uprawnienia do nadawania tytułu doktora nauk o mediach.  Wśród kadry naukowej na studiach doktoranckich z nauk o mediach są m.in. prof. Tomasz Goban-Klas, prof. Krzysztof Gajdka, prof. Aleksander Hall, prof. Sławomir Gawroński oraz prof. Jan Woleński, czy też prof. Piotr Kłodkowski.

(ak)

Zdjęcie: Materiały prasowe WSIiZ
Zdjęcie: Materiały prasowe WSIiZ

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Uczelnia dla nierobów (po co się uczyć, pójdę na WSIiZ) i przyszłych bezrobotnych (który poważny pracodawca bierze w pierwszej kolejności absolwenta po takiej szkółce?). Na innych uczelniach jest kilka obron doktoratów w miesiącu, a tutaj opisywana jest jedna – niby pierwsza – w zawodzie, który tak potrzebuje doktoratu jak Wyborcza dobrych dziennikarzy.

Comments are closed.