Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Zagraj w grę inspirowana życiem pułkownika Leopolda „Lisa” Kuli. W piątek (18 października) w Rzeszowie odbędzie się jej premiera. 

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli, związanego z Rzeszowem legionisty, “dzielnego chłopca Piłsudskiego”. „Lis” Kula był uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich oficerów. Zginął 7 marca 1919 roku w Torczynie w wyniku ran odniesionych w walce. Jego grób znajduje się na rzeszowskim cmentarzu Pobitno. 

Z okazji 100. rocznicy śmierci płk. Leopolda „Lisa” Kuli Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała grę miejską „Leopold GO”, której fabuła opiera się na życiorysie „Lisa” Kuli.

Premierę gry zaplanowano na piątek (18 października) o godz. 10:00. Aby wziąć udział w grze należy mieć ze sobą smartfon z dostępem do internetu oraz zainstalowaną aplikacją Action Track (do pobrania w Google Play i App Store).

Gra rozpocznie się na parkingu obok biblioteki przy ul. Sokoła 13. Do godz. 10:15 zawodnicy będą mogli odbierać specjalne kody QR, które umożliwiają rozpoczęcie gry. 

Następnie, po uruchomieniu gry, zawodnicy będą musieli zalogować się w aplikacji, podając pseudonim zapisany w formularzu zgłoszeniowym. Gra zostanie zamknięta o godzinie 12:30, niezależnie od tego, czy zostanie ukończona przez wszystkich uczestników.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Głównym celem gry jest zaangażowanie młodzieży w wartościowe działanie edukacyjne wykorzystujące nowe technologie. Wykorzystując mechanikę znaną z gier, chcemy pokazać, że smartfon może być świetnym narzędziem do nauki przez zabawę” – wyjaśniają twórcy gry. 

Jednocześnie w grze może udział wziąć 500 zalogowanych urządzeń. W „Leopold GO” można bawić się indywidualnie lub w zespołach 6-osobowych, gdzie co najmniej jedna osoba musi być pełnoletnia. 

Zespoły szkolne mogą zgłaszać swój udział w grze do środy (16 października). Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: filia-6@wimbp.rzeszow.pl lub przynieść do WiMBP filia nr  6 (ul. Podwisłocze 6). Osoby indywidualne i drużyny pozaszkolne mają czas na zgłoszenia do piątku (18 października) do godz. 9:45. Formularz można pobrać TUTAJ. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama