Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

W Podkarpackim Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie zmarła 47-letnia kobieta, która była zarażona wirusem grypy AH1N1 tzw. świńską grypą.

Na razie wiadomo, że 47-letnia kobieta leczyła się wcześniej w szpitalu w Sędziszowie Małopolskim. Pacjentka trafiła do placówki z powodu duszności. Lekarze u kobiety zdiagnozowali zapalenie płuc. Była zarażona wirusem grypy AH1N1, co potwierdziły badania laboratoryjne.

Stan zdrowia kobiety pogarszał się. Wczoraj została przewieziona do Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

– Pacjentka została do nas przywieziona w krytycznym stanie ok. godz. 13:30. Trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie u kobiety doszło do zatrzymania krążenia. Reanimację prowadził doświadczony zespół wraz z ordynatorem. Niestety, kobieta zmarła – mówi Grzegorz Hydzik, dyrektor PCChP w Rzeszowie.

Zgon pacjentki został stwierdzony po godzinie od jej przywiezienia do rzeszowskiej placówki przy ul. Rycerskiej. 47-latka jest pierwszą w Rzeszowie śmiertelną ofiarą wirusa AH1N1, czyli tzw. świńskiej grypy.

W PCChP przebywa jeszcze dwójka pacjentów, u których stwierdzono wirusa AH1N1. To mężczyzna, który leży na oddziale intensywnej terapii.

– Pacjent jest podłączony do respiratora – mówi dyrektor Hydzik. Życie mężczyzny jest zagrożone. Druga osoba w szpitalu zarażona tzw. świńską grypą to kobieta. Ona przebywa na oddziale ogólnym. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W ostatnich dniach na Podkarpaciu wirusa AH1N1 zdiagnozowano już u 34 osób. 29 stycznia do Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie trafiło 9 pacjentów z tzw. świńską grypą. Obecne w szpitalu przebywa sześć osób. Ich stan jest stabilny.

(mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama