Garstka pasażerów wsiadła do pierwszego pociągu Pendolino, który w poniedziałek zaczął jeździć z Rzeszowa do Gdyni. Więcej osób przyszło zobaczyć najnowocześniejsze składy PKP Intercity.

Pendolino, czyli Express InterCity Premium, do Rzeszowa wjechało 22 minuty po północy. Było opóźnione o 10 minut. Z pociągu wysiadło kilkunastu pasażerów.

– Przyjechałem z Gdyni do przyjaciół z Rzeszowa. Jestem tu pierwszy raz, bo zwykle nie ruszam się z mojego miasta. Gdyby nie to połączenie, na pewno nie odwiedziłbym znajomych – mówił pan Mirosław.

Większy tłok na peronie zrobili dziennikarzy i pasjonaci kolei niż sami pasażerowie. – Mieszkam w Krasnem, a kolej od zawsze mnie fascynowała, dlatego przyjechałem zobaczyć ten piękny pojazd, mimo tego, że rano jadę nim do Warszawy. Ciekawość była silniejsza niż cierpliwość – opowiadał pan Karol.

Przywyknąć do normalności

Pendolino „przenocowało” w Rzeszowie i w pierwszy kurs do Gdyni wyruszyło o godz. 5.43. Pasażerów można było liczyć na palcach obu rąk. Większość z nich była spoza Podkarpacia i wracali do domu głównie do Gdańska i Warszawy

– Bardzo cieszę się, że jest to połączenie. Często przyjeżdżam z Gdańska do Rzeszowa – do córki. Do tej pory jeździłam z przesiadką w Krakowie lub pociągiem, który jechał 13 godzin. To ogromny komfort – stwierdziła pani Ewa

Advertisement

Pani Marta z Warszawy również regularnie podróżuje do Rzeszowa. – Zwykle korzystałam z samolotu, ale bardziej lubię pociągi. Zdecydowanie ta trasa jest potrzebna – mówiła przed wyjazdem kobieta.

Większość pasażerów jechała Pendolino po raz pierwszy. Nie byli jednak zachwyceni pociągiem. – Jest ładnie, czysto – normalnie. Czas już przywyknąć do normalności, a nie ciągle się nią zachwycać – uważa pan Adrian. Podobnie mówili inni podróżni.

Promocyjne bilety

Składy Pendolino mogą jechać z maksymalną prędkością 250 km/h. W Polsce jednak ze względu na stan techniczny torów pojedziemy maksymalnie, miejscami 200 km/h. Na trasie Rzeszów – Kraków pociąg rozpędzi się do prędkości 120 km/h. Przejazd do Krakowa potrwa 2 godz. i 2 min., do Warszawy 4 godz. i 22 min, do Gdańska 7,5 godziny.

Z Gdyni do Rzeszowa pasażerowie będą jeździć od poniedziałku do piątku i niedzielę. PKP Intercity wprowadziło ofertę „SuperPromo”. Do Krakowa najtańsze bilety kosztują 39 zł, do Warszawy – 89 zł, do Trójmiasta – 100 zł. Więcej o cenach biletów możecie przeczytać TUTAJ.

WALDEMAR BIENIEK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama