Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Laboratorium-Chemii-Kosmetycznej-WSIiZ

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa zgodziło się na uruchomienie studiów magisterskich na kierunku „kosmetologia”. Studia będą w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Do tej pory „kosmetologię” na Podkarpaciu można było studiować tylko na poziomie studiów licencjackich. Takie studia w ofercie ma rzeszowski WSIiZ. Dzięki decyzji MNiSW, uczelnia będzie mogła uruchomić „kosmetologię” na poziomie magisterskim. To pierwsze takie studia na Podkarpaciu.

Studia magisterskie z kosmetologii mają poszerzyć wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Są one niezbędne do świadomego planowania i wykonywania zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających, jak również podejmowania współpracy z innymi specjalistami z obszaru dermatologii.

Ponadto studia magisterskie udoskonalą umiejętności z samodzielnego tworzenia innowacyjnych receptur kosmetyków. – Dynamiczny rozwój branży kosmetycznej generuje potrzebę podejmowania nowych, specjalistycznych form działania w zakresie pielęgnacji i upiększania – twierdzi  dr n. med. Beata Antosiewicz, prodziekan Wydziału Medycznego ds. Kierunku Kosmetologia Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Zdaniem dr Antosiewicz, w obecnych czasach można zaobserwować duże zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów – kosmetologów. Dlaczego? Coraz więcej osób profesjonalnie dba o urodę i walczy z procesami starzenia się. Wzrasta tym samym popularność zabiegów medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej. Kosmetolodzy mogą brać udział w zespołach specjalistów dermatologów czy chirurgów plastycznych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kosmetolog z tytułem magistra będzie kompleksowo przygotowany do świadomego planowania i wykonywania zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających i leczniczych jak również podejmowania współpracy z lekarzem specjalistą, np. dermatologiem w momencie, kiedy ma się do czynienia ze skórą zmienioną chorobowo.

Wykształcony kosmetolog powinien także znać zasady tworzenia receptur kosmetycznych oraz być w stanie zaprojektować preparat kosmetyczny np. na bazie naturalnych składników, co dziś jest niezwykle modne, w zależności od potrzeb skóry klienta.

– Studia magisterskie z kosmetologii uruchomimy od nowego roku akademickiego. Będą trwać cztery semestry. W ramach studiów przewiduje się dwie specjalności  – „kosmetologia stosowana” oraz „projektowanie produktów kosmetycznych”. Rekrutacja na ten kierunek rozpocznie się za kilka miesięcy. Obecnie prowadzimy rekrutację na studia magisterskie na kierunkach fizjoterapia oraz informatyka – informuje Dominik Łazarz z biura prasowego WSIiZ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama