Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

W niedzielę sprzed Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

– To 4 półciężarówki z materiałami pierwszej potrzeby, przyniesionymi przez mieszkańców Rzeszowa. Ubrania, koce, kołdry, żywność, środki higieniczne trafią do naszego partnerskiego miasta Lwowa i obwodu lwowskiego – poinformowała w niedzielę wieczorem Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Dodała, że przed halą Podpromie część najpotrzebniejszych rzeczy dopakowano również do tira, który jechał na Ukrainę, zapakowany towarem tylko częściowo. – Kolejne transporty planowane są na poniedziałek – zapowiedziała Kłeczek-Krawiec.

W Rzeszowie zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy prowadzona jest od soboty w 17 filiach Rzeszowskiego Domy Kultury oraz w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy. Na dworcu PKP miasto uruchomiło też punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy, którzy uciekają przed wojną wywołaną przez Rosję. 

W niedzielę na granicę polsko-ukraińską w Medyce dotarł polski konwój z pomocą humanitarną dla osób, które próbują dostać się do Polski

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama