Jeszcze w tym tygodniu Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ogłosi przetarg na pierwszy etap inwestycji. Obejmie przebudowę odcinka od ul. Robotniczej do Malowniczej.

– W tym tygodniu chcemy ogłosić przetarg na pierwszą część inwestycji – wyjaśnia Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Projekt jest już gotowy i uzyskaliśmy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Drogowcy przy przejęciu ziemi pod poszerzenie al. Sikorskiego zdecydowali się skorzystać z tzw. specustawy. Pozwala na przejęcie terenów bez względu na ewentualne protesty mieszkańców. Dzięki czemu znacznie przyspieszony został termin rozpoczęcia robót.

Budowlańcy do alei dobudują dodatkowe dwa pasy (razem będzie cztery), będą nowe latarnie. Aleja będzie poszerzana etapami, by nie blokować wyjazdu z Rzeszowa w stronę Tyczyna.

Przebudowa Sikorskiego opóźniła się o rok, ponieważ w 2014 r. mieszkańcy oprotestowali ustawienia trzech z dziesięciu zatoczek autobusowych, które miały powstać wzdłuż ulicy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W pierwszy etapie zostanie przebudowany kilometrowy odcinek – od skrzyżowania z ul. Robotniczą do skrzyżowania z ul. Malowniczą. Roboty miałyby się zacząć w kwietniu, a finał w listopadzie. Kolejny etap przebudowy al. Sikorskiego to odcinek od okolic ul. Malowniczej do granicy Rzeszowa z Tyczynem. Na tę część inwestycji dokumentacja ma być gotowa w kwietniu.

– Czekamy jeszcze na potwierdzenie rezerwacji pieniędzy na inwestycję – dodaje Piotr Magdoń.

Na przebudowę al. Sikorskiego w tegorocznym budżecie Rzeszowa zarezerwowano 31 mln zł. 26 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania unijnego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama