Zdjęcie: Waldemar Mazgaj / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

W czwartkowe popołudnie z lotniska Rzeszów-Jasionka odleciał pierwszy samolot do Kefalonii. To jedna z tegorocznych nowości – obok Podgoricy i Rzymu. 

W tegorocznym sezonie letnim z Jasionki są 23 kierunki do 12 krajów. Szczególnie atrakcyjnymi pozycjami w ofercie wydają się być kierunki czarterowe, ale nie można też zapominać o regularnych połączeniach do Rzymu, Zadaru czy Gdańska.

– Każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Letnie czartery z Jasionki rozpoczęły się już pod koniec kwietnia, gdy uruchomiono połączenie do najbardziej obleganej w ostatnich latach tureckiej Antalyi. We wtorek poleciał pierwszy czarter na Zakynthos.

W czwartek do tureckiego Bodrum oraz Kefalonii. To największa wyspa Archipelagu Wysp Jońskich i szósta pod względem rozmiarów wyspa Grecji, słynąca z posiadania jednych z najpiękniejszych plaż. Pierwszy rejs do Kefalonii wypadł w Dzień Dziecka.

To dopiero początek wielkiego latania z Jasionki – już od piątku Ryanair rozpoczyna loty do Zadaru, od soboty PLL LOT do Gdańska, a w niedzielę ruszają czartery na Kretę, zaś od przyszłego tygodnia na Rodos oraz do Korfu i Burgas.

Jednym z hitów lata mają być połączenia Wizz Air do Rzymu, które rozpoczną się w środę. Nieco później polecą pierwsze samoloty do Albanii i Czarnogóry. Podgorica to druga z tegorocznych nowości w czarterach.

W ofercie LOT-u są połączenia do amerykańskiego Newark. Z Jasionki codziennie można się też dostać się Lufthansą do Monachium. Sporo pasażerów korzysta też z przesiadek na lotnisku Chopina – narodowy przewoźnik 32 razy w tygodniu obsługuje trasę do Warszawy.

Tradycyjnie najwięcej połączeń oferuje Ryanair. Poza wspomnianym Zadarem samoloty irlandzkiego przewoźnika codziennie latają z Rzeszowa do Stansted, trzy razy w tygodniu na lotnisko w Luton, a po dwa razy – do Bristolu, East Midlands, Manchesteru i Dublina.

Od początku 2023 roku lotnisko w Jasionce obsłużyło już ponad 330 tys. pasażerów.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama