Promowanie szeroko pojętej informatyki – to cel pierwszego na Podkarpaciu konkursu „web.Master podkarpacki”. Mogą w nim wziąć gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Na najlepszych czekają nagrody.

Organizatorami konkursu „web.Master podkarpacki” są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a patronem technologicznym jest firma Ideo.

Konkurs skierowany jest do młodzieży. Sprawdzi wiedzę oraz konkretne umiejętności programowania w HTML, CSS, PHP czy Java Script. Przydadzą się one młodym twórcom stron internetowych w ich przyszłej pracy zawodowej. Konkurs ma promować szeroko pojętą informatykę, jako idealny kierunek rozwoju zawodowego.

– Warto takie pasje rozbudzać już od najmłodszych lat. Uczniowie naszej szkoły są zainteresowani rozwojem w kierunkach związanych z nowymi technologiami, a jak wszyscy wiemy – młodzież lubi także rywalizację. Dlatego taki konkurs jest bardzo dobrym rozwiązaniem edukacyjnym. To również odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na specjalistów w tej dziedzinie – mówi Irena Jamróz, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Konkurs „web.Master podkarpacki” będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy, teoretyczny zaplanowany jest na 20 maja i przeprowadzony będzie w formie testu on-line za pomocą specjalnej platformy przygotowanej przez Ideo.

– Wykorzystanie platformy e-learningowej pozwala wziąć udział w wydarzeniu każdemu uczniowi, w miejscu zamieszkania czy też podczas zajęć w szkole. Oczywiście, warunkiem jest wcześniejsza rejestracja. Dzięki takiej formie konkursu uczestnicy nie ponoszą także kosztów podróży – mówi Paweł Teper, kierownik projektów e-learningowych firmy Ideo.

Drugi etap, sprawdzający umiejętności praktyczne, zaplanowany jest na 24 maja. Odbędzie się on w budynku Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

– Już teraz mówi się, że Podkarpacie wyrasta do rangi „polskiej Doliny Krzemowej”. Powstają tu innowacyjne firmy działające na arenie międzynarodowej, które nieustannie szukają pracowników – specjalistów branży IT. Zwiększenie zainteresowania młodzieży nowymi technologiami da im szansę na dobrze płatną pracę. Co równie istotne, ułatwi także rozwój firmom z regionu – przekonuje Dariusz Tworzydło, prezes Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Rejestracja uczestników rusza w piątek (15 kwietnia) i potrwa do 29 kwietnia. Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie „web.Master Podkarpacki” zgłaszają ich nauczyciele informatyki poprzez rejestrację na stronie konkursowej www.webmasterpodkarpacki.pl/. Tam również znaleźć można szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.

Laureaci oraz finaliści konkursu „web.Master podkarpacki” otrzymają atrakcyjne nagrody, które przydadzą się młodym webmasterom w rozwijaniu ich informatycznych zainteresowań.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama