Reklama

Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe organizuje Nightskating, czyli nocny przejazd na rolkach ulicami miasta. Impreza odbędzie się dzisiaj (18września). Udział bezpłatny.

Nightskating Rzeszów to pierwszy w Rzeszowie nocny przejazd na rolkach ulicami miasta. – To jedyna okazja dla nas, rolkarzy, aby zobaczyć miasto nocą z perspektywy zarezerwowanej na co dzień dla kierowców – tłumaczą organizatorzy.

Trasa została tak zaplanowana, aby w imprezie mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pewnie czują się na rolkach i potrafią hamować. Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe zapewnia, że trasa nie wymaga wyjątkowych umiejętności.

O bezpieczeństwo przejazdu rolkarzy zadba policja oraz ekipa zabezpieczająca.

– W przejeździe będzie nam towarzyszyła muzyka i świetna atmosfera. Przewidujemy również dodatkowe atrakcje. Już dziś szykujcie rolki, kaski i ochraniacze, aby w czasie przejazdu w pełni cieszyć się jazdą. Mile widziane świecące kółka i odblaski oraz dowolne przebrania – informują organizatorzy.

Nightskating Rzeszów odbędzie się dzisiaj (18 września). Zbiórka o godz. 19:30 na nowym parkingu obok Mostu Zamkowego (górny poziom). Start o 20:00.

Rolkarze pokonają 7-kilometrową trasę, która będzie przebiegać ulicami: Kilara, Szopena, Targowa, Piłsudskiego, Lwowska, Rejtana, al. Powstańców Warszawy, Hetmańska, plac Śreniawitów, Podpromie – parking przy hali Podpromie (poziom dolny).

Start i meta na parkingu przy Moście Zamkowym.

Organizatorzy nocnego przejazdu na rolkach ulicami miasta. chcą, by Nightskating Rzeszów stał się cykliczną imprezą. – Aby popularyzować rolkarstwo oraz wrotkarstwo, jako sport dla wszystkich niezależnie do wieku – twierdzi Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama