Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Ratusz przygotowuje się do uruchomienia wodnej atrakcji – fontanny multimedialnej w Rzeszowie. Urzędnicy zastanawiają się nad zmianą repertuaru.

Start fontanny, która znajduje się na placu przy al. Lubomirskich, po przerwie jesienno-zimowej, zaplanowano na 25 kwietnia. W ostatni weekend miesiąca (30 kwietnia) ma się odbyć pierwszy pokaz specjalny.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie opracowuje tegoroczny harmonogram funkcjonowania fontanny, która w dotychczasowych sezonach miała pokaz dzienny, wieczorny i specjalny. W ubiegłym roku w pokazach specjalnych uczestniczyli aktorzy Teatru Maska.

Fontanna multimedialna została uruchomiona w 2013 r. Raz był zmieniony repertuar pokazów specjalnych, na co ratusz w 2014 r. wydał 85 tys. zł. W tym roku urzędnicy także chcieliby zmienić reperatur, ale nie jest powiedziane, że będzie to zmiana pokazu specjalnego.

– Repertuar dzienny fontanny od początku jej istnienia w ogóle nie był zmieniany, oprócz jednej piosenki. Chcielibyśmy mieszkańcom zaprezentować coś nowego. Zastanawiamy się nad tym. Może jeden pokaz wieczorny będzie inny – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor ZZM w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Fontanna multimedialna to w Rzeszowie największa atrakcja wodna. Ratusz na jej budowę wydał ponad 7 mln zł. W upalne dni fontanna przypomina mini aqua park.

– Fontanna była strzałem w „dziesiątkę”. Podczas pokazów widownia jest zapełniona, oglądają je tysiące ludzi, przyjeżdżają wycieczki z pełnymi autokarami. Nawet ostatnio marszałek podkarpacki zwrócił się do nas z prośbą, by z jedną z uroczystości, którą organizuje, zakończyć pokazem przy fontannie. W ubiegłym roku mieliśmy przypadek, że podczas pokazu chłopak oświadczył się dziewczynie – mówi Wąsowicz-Duch.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

[sam id=”8″ codes=”true”]

Reklama