Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Posiadanie zwierząt mimo zdecydowanie wydłużonej listy obowiązków przynosi również wiele korzyści. Są to przede wszystkim dobrodziejstwa dla dobra psychicznego, które im zawdzięczamy. Przy tak dużej dawce dobroci, sprzątanie po pupilach nie wydaje się już takie straszne. Zapraszamy do lektury!

Same korzyści

Ludzie posiadający w domu włochatego podopiecznego zdecydowanie częściej wychodzą na zewnątrz, ruszają się i biegają podczas wspólnych zabaw. Myśląc o tym codziennym obowiązku, powinniśmy skupić się na jego zaletach: ruch na zewnątrz przekłada się na poprawę humoru i kondycji fizycznej, natomiast przebywanie na słońcu dostarcza ekstra dawkę witaminy D, która chroni nas przed takimi schorzeniami jak: choroby serca, nowotwory czy depresja. Zwierzę w domu oddziałuje również na nasze zdrowie psychiczne – głaskanie podopiecznego redukuje stres, czujemy się mniej samotni, dzięki jego obecności i bezwarunkowej miłości, jaką nas otacza. Również częściej się uśmiechamy podczas wygłupów naszych milusińskich. Jest to bardzo ważne, ponieważ śmiech poprawia działanie neurotransmiterów w mózgu, dzięki czemu zwiększa się poziom serotoniny i dopaminy. Te dwa hormony sprawiają, że jesteśmy spokojniejsi i odczuwamy więcej szczęścia.

Obowiązkowe odkurzanie

Obecność zwierzaków w domu to nie tylko same korzyści. Wiążą się z nią również obowiązkowe szczepienia, wizyty u weterynarza, karmienie, mycie, a także sprzątanie. Zwłaszcza ta ostatnia czynność jest dość uciążliwa, jednak przy zachowaniu systematyczności i dyscypliny utrzymamy czystość i będziemy czerpać radość z obecności pupila. Podstawą utrzymania porządku w domu jest codzienne odkurzanie. Ta czynność jest szczególnie ważna wiosną, ponieważ psy i koty właśnie wtedy gubią najwięcej sierści. Odkurzając, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na podłogi i dywany, ale także meble czy fotele – sierść zwierzaków może być praktycznie wszędzie. Do tego rodzaju sprzątania przyda się odpowiednia końcówka. Odkurzacz również powinien być odpowiednio wyposażony: wysokiej jakości worki to podstawa! Tylko one gwarantują nam, że na zewnątrz nie będzie wydostawał się pył, kurz czy sierść. Tego rodzaju worki do odkurzaczy znajdziemy na stronie SwiatWorkow.pl

Czysty zwierzak = szczęśliwy właściciel

W utrzymaniu porządku również pomogą regularne kąpiele zwierzaka (średnio raz na dwa miesiące) przy użyciu specjalnych szamponów. Wzmocnią one pokrywę włosową, ale także zneutralizują przykre zapachy. Dbanie o czystość łap pupila to również podstawa zachowania porządku w domu. Dzięki takiej zapobiegliwości unikniemy roznoszenia piasku czy innych nieczystości. Posiadając w domu zwierzę, powinniśmy pamiętać o regularnym praniu np. kocy, narzut czy innych materiałów, na których nasz pupil uwielbia się wylegiwać. Takie tkaniny należy prać w wysokich temperaturach, aby pozbyć się zarówno nieprzyjemnego zapachu, jak i roztoczy czy baterii. Regularne powtarzanie wyżej wymienionych czynności na pewno doprowadzi do zachowania czystości i zadowolenia z posiadania zwierzaka.

Reklama