Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

0,6 promila alkoholu miała 28-letnia kobieta, która opiekowała się 3-letnią córką. Rzeszowska policja o zdarzeniu powiadomi sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 13:00 w jednym z domów przy ulicy Budziwojskiej w Rzeszowie. – Od pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymaliśmy informacje, że nietrzeźwa matka opiekuje się dzieckiem – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Na miejsce przyjechali policjanci, ale kobieta nie chciała im otworzyć drzwi, dlatego funkcjonariusze wezwali strażaków, by ci wyważyli drzwi. Po wejściu do domu, potwierdziło się, że nietrzeźwa 28-latka ma pod opieką 3-letnią córkę. – Matka miała 0,6 promila alkoholu w organizmie – dodaje rzecznik Szeląg.

Dzieckiem zaopiekowali się pracownicy pogotowia ratunkowego. Jeszcze nie zapadła decyzja, czy dziewczynka trafi do placówki wychowawczej czy zostanie przekazana najbliższej rodzinie. Policjanci powiadomią sąd rodzinny, że 28-latka po pijanemu opiekowała się swoim dzieckiem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama