Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Ośmiu nietrzeźwych kierujących zatrzymali w miniony weekend rzeszowscy policjanci. Wpadła m.in. 16-latka, która po pijanemu kierowała motorowerem.

W piątek policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Przed 15:00 na ulicy Chełmońskiego w Rzeszowie wpadł kierowca KIA, miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w podrzeszowskim Kamieniu funkcjonariusze zatrzymali 16-lakę, kierującą motorowerem. Dziewczyna wydmuchała niemal 1,5 promila alkoholu. 

Trzej kolejni kierowcy, jadący na “podwójnym gazie” wpadli w sobotę. Około 15:30 w Pogwizdowie Nowym skoda zderzyła się z peugeotem, którego kierowca wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy skody. Ranny został 19-letni kierowca peugeota, był pijany, miał ponad 1,7 promila.

W tym samym czasie w policjanci z komisariatu na Nowym Mieście interweniowali na ul. Studzianki. Tam 27-letni mieszkaniec Rzeszowa, nieposiadający prawa jazdy, wjechał ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie posesji. 27-latek miał 2,6 promila alkoholu.

Także w sobotę ok. 22:30 policjanci drogówki na ul. Strzelniczej kontrolowali 34-letniego kierowcę mitsubishi. Pierwsze badanie wykazało u niego ponad 2,2 promila. Mężczyzna odmówił dalszych badań.

– Natomiast podczas interwencji znieważył policjantów. 34-latek został zatrzymany. Grozi mu odpowiedzialność zarówno za kierowanie w stanie nietrzeźwości, jak i znieważenie policjantów – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

W niedzielę w nocy policjanci zatrzymali troje nietrzeźwych kierowców. Ok. 2:50 w Rzeszowie wpadł 33-letni kierowca opla, który wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna miał ponad 2,3 promila.

Kilka minut później policjanci na ul. Słowackiego namierzyli 22-letnią obywatelkę Ukrainy, która kierowała renault. Miała ponad 0,6 promila i nie posiadała prawa jazdy. 22-latkę zatrzymano do wyjaśnienia. O 3:20 policjanci z Tyczyna zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, który po pijanemu prowadził mitsubishi – miał ponad 1,8 promila. 

– Wszyscy nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz stracą prawa jazdy. Sprawą 16-latki zajmie się Sąd Rodzinny w Rzeszowie – dodaje nadkom. Adam Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: